Rozrywka

  • 4 czerwca 2016
  • 13 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3733

Mateusz Ziółko i Kabaret Młodych Panów na XXI Dniach Goczałkowic!

Słoneczna pogoda, imponujących rozmiarów scena, stoiska gastronomiczne, a w tle sprawiający duże wrażenie lunapark. Tak przed rozpoczęciem obchodów Dni Goczałkowic prezentowało się boisko LKS, które po rocznej przerwie na powrót stało się miejscem organizacji święta naszej gminy. 11 i 12 czerwca już po raz dwudziesty pierwszy w imieniu władz gminy zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców i przyjezdnych gości do wspólnej, plenerowej zabawy.

XXI Dni Goczałkowic-Zdroju - 11.06.2016 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W sobotnie popołudnie, punktualnie o godz. 15.00 na scenie pojawiła się dyrektor GOK-u Zofia Szołdra, która w towarzystwie znanego od lat goczałkowickiej publiczności konferansjera Wojciecha Lali dokonała oficjalnego otwarcia imprezy oraz zapowiedziała pierwszy z zaplanowanych na ten dzień koncertów, w wykonaniu zespołu Paragraf 64. Muzycy, na co dzień osadzeni w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, zaprezentowali utwory będącą połączeniem rocka z hip-hopem. Autorskie teksty grupy, których źródeł można doszukiwać się w osobistych przeżyciach jej członków zostały odebrane entuzjastycznie przez publiczność, która doceniła charyzmę i niezwykłe zaangażowanie z jakim Paragraf 64 wyraża swoje emocje.

Wraz z zakończeniem występu rockmenów, przyszedł czas na nieco spokojniejsze klimaty. O godz. 16.30 rozpoczął się blok artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z goczałkowickich placówek oświatowych - Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum oraz podopiecznych Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej z Pszczyny. Tuż za nimi, został zapowiedziany zespół muzyczny "Cała Góra Barwinków". Reggae i spa to klimaty, w których najlepiej czują się członkowie grupy, szerszej publiczności znanej z udziału w popularnym muzycznym show X Factor. Każdy, kto miał okazję zobaczyć na żywo występ ośmiu muzyków, wchodzących w skład zespołu może potwierdzić, że razem tworzą oni energetyczną mieszankę wybuchową, a ich znak rozpoznawczy, w postaci rozbudowanej sekcji dętej porywa, jak żadne inne dźwięki.

Na podsumowanie sobotniego programu, z myślą o nieco młodszej widowni tradycyjnie został zaplanowany szczególny koncert. W tym roku, do współpracy zaproszono niezwykłego wokalistę, zwycięzcę III edycji programu The Voice of Poland, który w występach "w ciemno" piosenką "When a man loves the women" wprawił w zachwyt pięcioosobowe grono jurorów. Mateusz Ziółko, bo o nim mowa na XXI Dniach Goczałkowic, zaprezentował światowy poziom umiejętności, który można było usłyszeć zwłaszcza w utworach legendarnej grupy Queen (tak na marginesie, naszym zdaniem nikt tak jak on nie potrafi zmierzyć się z repertuarem, który śpiewał Freddie Mercury) czy też w wylansowanym wraz z Liberem przeboju "Siedem rzeczy". Artyście, w trakcie sobotniego występu towarzyszyła dwójka innych uczestników programu The voice... Byli to: Michał Grobelny oraz Natalia Świerczyńska.

XXI Dni Goczałkowic-Zdroju - 12.06.2016 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Niedzielne obchody święta gminy rozpoczęły się koncertem Goczałkowickiej Orkiestry Dętej przy szachach plenerowych w Parku Zdrojowym. Następnie, przyszedł czas na kolejne Goczałkowickie Spotkanie z Folklorem. Prezentację muzycznej kultury Ziemi Pszczyńskiej, słowami pieśni "Gdy słyszysz śpiew" otworzył Zespół Folklorystyczny Goczałkowice. Tuż za nimi zaprezentowało się dziecięce Koło Regionalne działające przy SP 1, a na podsumowanie, wystąpił Zespół Folklorystyczny Ćwiklice, który w swoim repertuarze posiada tańce, pieśni ludowe, obrzędy weselne, zabawy widowiskowe związane z weselem, kolędy i śląskie pieśni powstańcze.

Wraz z zamknięciem części folklorystycznej programu przyszedł czas na najważniejszy punkt w obchodach Dni Goczałkowic - występ kabaretu Młodych Panów. Prezentacja skeczów kabaretu rodem z Rybnika zgromadziła na boisku LKS ogromną liczbę wiernych fanów, którzy pomimo rozpoczęcia się rozgrywek Euro 2016 nie zawiedli swych idoli. Niestety, koncert zespołu Redlin, zaplanowany na godz. 18.00 nie zgromadził przed sceną tak licznej widowni i przegrał z meczem Polska - Irlandia Północna (na szczęście nasza reprezentacja wygrała co z wielkim zaangażowaniem ze sceny relacjonował nasz prowadzący, a prywatnie wielki fan piłki nożnej - Wojciech Lala), a szkoda, bo rockowo-folkowy zespół z Jastrzębia-Zdroju słynie z klimatycznych utworów prezentujących nurty muzyczne z całego świata.

Ostatnim punktem programu XXI Dni Goczałkowic był koncert Damiana Holeckiego - gwiazdy TV Silesii, na antenie której od 2014 r. prowadzi on swój autorski program "Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego". Piosenkarz, występujący na terenie całego kraju znany jest z charakterystycznych utworów wydanych m.in. w 2012 i 2014 r. na dwóch płytach opatrzonych tytułem "Złote Przeboje".

Oczywiście, Dni Goczałkowic, to nie tylko program artystyczny, prezentowany na scenie głównej. Obchodom święta gminy zwyczajowo partnerują imprezy towarzyszące. Pośród nich główne miejsce zajmują Goczałkowickie Potyczki Rodzin, gra terenowa prezentująca najciekawsze walory turystyczne naszej miejscowości. W tegorocznej, dziewiątej już edycji udział wzięło 13 drużyn spośród których tytuł Super Rodziny, za największą liczbę zdobytych punktów otrzymała rodzina Hanke.

Idąc dalej, w budynku "Starego Dworca" zorganizowano dwie wystawy: pierwsza przygotowana przez Śląską Grupę TT prezentowała makiety kolejowe w skali 1:120, druga, poświęcona była artystycznej działalności fotograficznej Anny Bieniek, która wraz z mężem Jackiem tworzy fotograficzny duet "Magia Obrazu".

Zapaleni miłośnicy jednej z najstarszych gier świata mogli wziąć udział w zorganizowanym w niedzielę Turnieju Szachowym o puchar Wójta, który był również główną nagrodą w spławikowych zawodach wędkarskich zaproszonych drużyn rozegranych 12 czerwca na stawie "Rontok Mały". Z kolei osoby mniej sprecyzowane miały okazję skorzystać z oferty sportowej przygotowanej przez GOSiR, kiermaszu taniej książki gminnej biblioteki, stoisk gastronomicznych, handlowych, atrakcji jakimi dysponował Lunapark Olech z Gliwic oraz wziąć udział w pokazach strażackich zorganizowanym przez goczałkowicką OSP.

aka / czecho.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice-Zdrój" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice-Zdrój

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice-Zdrój" podaj