Rozrywka

  • 18 kwietnia 2006
  • wyświetleń: 1183

Pilichowski w Bugsy

23 kwietnia w Bugsy w Pszczynie będzie się działo, bo koncert zagra Pilichowski Band. Miłośnicy dobrego grania i gitary basowej doskonale wiedzą o kim mowa. Koncert rozpocznie się o 20.00. Koszt tej imprezy to 25 zł, w dniu koncertu cena biletu wzrasta do 30 zł.

Pilichowski w Bugsy
W. Pilichowski


Wojtek Pilichowski to prawdziwy skarb na rodzimej scenie muzycznej, od lat cieszy się zasłużoną sławą jednego z najlepszych basistów, grającego zarówno ze swobodą rocka, jazz, soul czy funky. Niektórzy nazywają go nawet polskim Marcusem Millerem. Jest laureatem wielu wyróżnień i nagród, między innymi dla najlepszego Basisty wg "Gitara i Bas" '95, '96, '97, '98 i '99 i Playbox: '96, '97, '98, 2001.

Na liście osób z którymi współpracował jest: Michał Urbaniak, Greg Bizonet (Dawid Lee Roth - Satriani), Ricky Latham, Maryla Rodowicz, Nico McBrian (Iron Maiden), Marco Mineman (H-Blox), Vinnie Moore, Kasia Groniec, Chris de Burgh, Kiepska Orkiestra, Johnatan Mover, Trio Basowe (Kciuk, Ścierański, Pilichowski), Natalia Kuklska, Kasia Kowalska, itd...

Obecnie jest basistą mającym na swoim koncie sukcesy i płyty (dwie z nich „Granat” i „Lodołamacz” otrzymały nominacje do Fryderyków). Wcześniej imał się zupełnie innych zajęć, między innymi był agentem ochrony mienia, kierowcą czy młodszym archiwistą.

A.O. / czecho.pl

Bugsy's Jazz Club- http://www.bugsy.pless.pl class=dodaj target=_blank>http://www.bugsy.pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.