czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 28 lutego 2017
  • 31 marca 2017
  • wyświetleń: 1854

Tradycyjna Śląska Biesiada z Jorgusiami i Markiem Szołtyskiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Twinpigs - Miasteczko Westernowe" podaj

Za nami:

Tradycyjna Śląska Biesiada cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym regionie. Aby wyjść naprzeciw fanom tradycyjnych Biesiad Śląskich Miasteczko TwinPigs postanowiło wpisać je jako cykliczne do kalendarza imprez Restauracji Panna Maria Texas. Raz w miesiącu Zespół Jorgusie, prowadzący biesiadę, zadba o dobrą zabawę i sporą dawkę tradycyjnych śląskich akcentów.

Tradycyjna Śląska Biesiada z Jorgusiami i Markiem


- Ludzie bardzo lubią się bawić - wręcz potrzebują tego, zatem będziemy razem z nimi śpiewać znane, lubiane, a czasem zapomniane śląskie piosenki, ale nie tylko. Sięgniemy również do wspaniałych biesiadnych śpiewek po to, żeby powstał naprawdę rodzinny nastrój i chcemy publiczności dać odczuć, że tę biesiadę tworzymy razem - mówi w wywiadzie Jerzy Moskała, Prezes Stowarzyszenia Dziedzictwo Kultury oraz lider zespołu Jorgusie. - Oprócz tego naszych gości czekają konkursy, kawały, taniec, anegdoty. Będziemy w nich nawiązywać do śląskich zwyczajów, żeby biesiadnicy mogli się czegoś dowiedzieć o naszym regionie i obyczajach. Nie zabraknie również śląskiej kuchni, rzemiosła ludowego i oczywiście naszej gwary. Wszystko to ma stanowić o jej inności i oryginalności - dodaje.

Wszystkie gryfne frelki i szykōwne karlusy, młōde i stare, Ślōnzoki, krojcoki i gorole szykujcie się na biesiada do Panny Marii Texas we Żorach! Rychtujcie się na piątek, 31 marzec.

Bilety w cenie 35 złotych. Rezerwacja miejsc oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem (32) 416-08-00 lub (32) 416-08-09 oraz mailowo: bok@twinpigs.zory.pl. Bilety do nabycia online na stronie internetowej www.twinpigs.zory.pl oraz stacjonarnie w kasach Parku Wodnego Aquarion i Hotelu Texas w Żorach.

Miasteczko Westernowe Twinpigs

44-240 Żory
ul. Katowicka 24

tel. +48 32 41 60 809
tel. +48 32 41 60 806Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Twinpigs - Miasteczko Westernowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Twinpigs - Miasteczko Westernowe" podaj