Rozrywka

  • 8 marca 2017
  • 12 marca 2017
  • wyświetleń: 1376

"Wystawa na ekranie" - świat Hieronymusa Boscha

Za nami:

Kino Świt zaprasza na kolejne zwiedzanie z cyklu "Wystawa na ekranie". Tym razem proponujemy Osobliwy świat Hieronymusa Boscha.Film powstał podczas niezwykłej, absolutnie wyjątkowej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha. Film Grabsky’ego zadaje pytanie kim był Hieronymus Bosch? Dlaczego jego dziwne i fantastyczne obrazy stały się tak popularne? Jak twórczość tego niderlandzkiego malarza łączy sztukę średniowieczną i świat renesansowy? Skąd wreszcie czerpał inspirację, skąd mogły się wziąć jego niekonwencjonalne i ponadczasowe, pełne skomplikowanej symboliki, wizje?

Bilety w cenie 25 i 20 zł (15 zł grupowe) do nabycia w sekretariacie MDK. Dostępne są również w punkcie informacyjnym Centrum Handlowego Sarni Stok w Bielsku-Białej.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj