czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 30 maja 2017
  • wyświetleń: 1759

[ZDJĘCIA] Majowy piknik POPP "Art." w Kozach

Miniony weekend obfitował w niezwykłe wydarzenia kulturalne na terenie całego powiatu. Jednym z nich był wyjątkowy Majowy "ART." Piknik Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "ART." w Czechowicach -Dziedzicach, który odbył się przed Pałacem Czeczów w Kozach.

Majowy piknik POPP „Art.” w Kozach - 28.05.2017 · fot. Magdalena Więzik


Podczas pikniku można było oglądać piękne prezentacje artystyczne zespołów muzycznych i tanecznych działających w POPP "ART." takich jak: Orkiestra "Con Fuoco Band", Chór "PeZet" czy Zespół "PROMENADA" - laureaci tegorocznych XVIII Powiatowych Spotkań Amatorskich Grupo Artystycznych SAGA '2017.

Każdy z obecnych na pikniku mógł "na żywo" zapoznać się z działalnością ogniska - tworząc z różnych materiałów ozdoby, malując swe twarze, ucząc się bibułkarstwa i origami, latając modelami samolotów, grając w szachy, biorąc udział w zawodach sprawnościowych i łuczniczych, przelewając swe zdolności artystyczne na papier... Przed Pałacem Czeczów odbyła się również wystawa prac malarskich, rysunków, linorytów, kolaży wykonanych zarówno przez wychowanków, jak i instruktorów POPP "ART."

Gości powitał starosta bielski Andrzej Płonka, a cały piknik prowadziła dyrektor POPP "ART." Wanda Gryboś-Sznel wraz z dyrektorem Domu Kultury w Kozach Markiem Małeckim, którzy również dali się ponieść artystycznym doznaniom, stając się modelami na wykonanym przez wszystkich uczestników plakacie "Pejzaż z Kóz"... dodam, iż pierwsza osobą obrysowującą "modeli" był wicestarosta Grzegorz Szetyński. Podczas pikniku obecni byli również: wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski, Barbara Adamska przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu, Zofia Jonkisz pełnomocnik Zarządu ds. Oświaty oraz Jolanta Konior kierownik Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Magdalena Więzik, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.