czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 28 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4539

[ZDJĘCIA] Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina

Sportowo-Rodzinny Piknik zorganizowany przez LKS Bestwina odbył się w niedzielę, 25 czerwca, na boisku LKS Bestwina już po raz piąty.

Reklama

Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina - 25.06.2017


Cztery lat temu został on zapoczątkowany przez rodziców zespołu dzisiejszych trampkarzy oraz prowadzącego ich cały ten czas trenera, Wojciecha Lisewskiego. W tym roku program Pikniku został poszerzony o udział żaków, bowiem trenuje ich w klubie już około 60, a zajmuje się nimi trener, Mateusz Kal. Odbył się więc mecz Rodzice i Przyjaciele kontra Żaczki Młodsze, który w normalnym czasie zakończył się wynikiem remisowym, a w rzutach karnych Żaczki zdeklasowały swoich przeciwników.
Mecz Żaczki Starsze - Rodzice i Przyjaciele również zakończył się remisem, ale w tym wypadku nie było już ani dogrywki, ani rzutów karnych.

Perełką tego dnia, przez uczestników nazywaną finałem Bestwińskiej Ligi Mistrzów, był mecz Trampkarze (rocznik 2002 i młodsi) - Rodzice i Przyjaciele, któremu sygnał gwizdkiem do rozpoczęcia dał sędzia, Adrian Damaz. W składzie Rodziców i Przyjaciół wystąpili, m.in. wójt, Artur Beniowski, trener KS Bestwinka, Tomasz Zużałek, prezes LKS Bestwina, Sławomir Adamski i "kiero" Leszek Łuszczak.

Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina - 25.06.2017
Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina - 25.06.2017


Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Trampkarzy 2:1, a bramki zdobyli: Kamil Wójtowicz, Dominik Tkocz i Wojciech Lisewski. Po przerwie bramki dla Trampkarzy zdobyli: Mateusz Adamski - 2 Dominik Tkocz - 2, Konrad Łuszczak - 2 i Kamil Tkocz, a dla Rodziców i Przyjaciół: Kamil Wójtowicz, Wojciech Lisewski - 2, Bartłomiej Ślosarczyk i Sławomir Sidorek.

Mecz zakończył się wynikiem 8:5 dla Trampkarzy, co zostało zakwestionowane przez drużynę "RiP", sędzia, Adrian Damaz musiał salwować się ucieczką, a że swego czasu był zawodnikiem LKS Bestwina, więc szybkość mu pozostała, co pozwoliło uniknąć mu samosądu. Zdaniem "RiP" mecz zakończył się wynikiem 7:7 plus dwa karne dla nich nieodgwizdane przez sędziego. Tak czy owak "RiP" są żądni rewanżu i zapowiadają Trampkarzom ciężką przeprawę za rok.

Po meczu wszyscy zasiedli do biesiady, były domowe ciasta przygotowane przez rodziców i kiełbaski z grilla, były soczki od firmy MWS Sp. z o.o. z Tychów oraz Danonki z firmy Danone z Bierunia Starego, za co organizatorzy składają serdeczne i gorące podziękowania.

Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina - 25.06.2017
Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina - 25.06.2017


Przez cały dzień obok boiska ustawione były dmuchańce, na których dzieci mogły bezpłatnie wyszaleć się za wszystkie czasy, a które udostępnił Andrzej Kubera, była kawa i herbatka serwowana przez rodziców. Rozprowadzane były również cegiełki ze zdjęciami drużyn, a kto je nabył mógł spróbować sił w "turbo kozaku" i wygrać cenne narody. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na szkolenie dzieci i młodzieży w LKS Bestwina.

Wojciech Lisewski, trener trampkarzy, a kilka tygodni temu jeszcze prezes LKS Bestwina, dokonał podsumowania udziału w treningach i występów oraz postępów swoich podopiecznych w okresie ostatnich 4 lat. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe zdjęcie wykonane przez Bartosza Stasickiego, a niektórzy zawodnicy również piłki. Dzieci zrewanżowały się swojemu trenerowi takim samym zdjęciem ale znacznie większych rozmiarów i podziękowały mu za poświęcony im czas i czteroletnie treningi. Złożono również podziękowania Leszkowi Łuszczakowi, Katarzynie Kościuch i Sławomirowi Adamskiemu.

Przez cały dzień rolę spikera pełnił dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Grzegorz Boboń, a rodzice prowadzili sprzedaż cegiełek i domowych ciast.

Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina - 25.06.2017
Sportowo-Rodzinny Piknik LKS Bestwina - 25.06.2017


- Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie finansowe i organizacyjne wójtowi Arturowi Beniowskiemu oraz kierownikowi Referatu Sportu Łukaszowi Wojsławowi. Dziękuje również panu Jerzemu Zużałkowi za pomoc w uzyskaniu darowizn w postaci soków i serków dla dzieciaków, jak również obecność podczas trwania pikniku i zdanie relacji z imprezy. Dziękuje panu Grzegorzowi Boboniowi za prowadzenie całej imprezy, Bartkowi Stasickiemu za pomoc i materiały zdjęciowe. Przede wszystkim, chcę podziękować rodzicom - bez nich ta impreza nigdy by się nie odbyła. Pragnę również podziękować Zarządowi LKS Bestwina za wsparcie przy organizacji i wykonaną ciężką pracę. Korzystając z okazji, jako były już Prezes LKS Bestwina, chcę podziękować członkom Zarządu, piłkarzom, trenerom, Urzędowi Gminy Bestwina na czele z wójtem Arturem Beniowskim oraz sponsorom za ostatni rok. Myślę, że pod względem sportowym był to rok udany. Jednocześnie chciałbym życzyć obecnemu Zarządowi wraz z nowym Prezesem oraz klubowi samych sukcesów. Jako były już trener drużyny trampkarzy LKS Bestwina chcę podziękować wszystkim, którzy tę drużynę przez cztery lata wspierali. Największe podziękowania należą się kierownikowi Leszkowi Łuszczakowi, bez którego funkcjonowanie tej drużynie nie byłoby możliwe. Dziękuję również rodzicom, którzy mocno angażowani się w życie tej drużyny i zawszę gorąco dopingowali. Jestem niezmiernie dumny z tego, że mogłem prowadzić tak wspaniałą grupę przez ten okres i poznać tylu utalentowanych "dzieciaków". "O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci" i za to jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję i życzę powodzenia - mówił były prezes LKS Bestwina oraz trener trampkarzy, Wojciech Lisewski.

Jerzy Zużałek, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.