czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 3 lipca 2006
  • wyświetleń: 1244

Foto-temat: Przygody pod żaglami

Reklama

Foto-temat: Przygody pod żaglami
fot. Edyta Wiench


Kolejny sezon i kolejne „Przygody pod żaglami” dla dzieci, które zorganizuje Pszczyńskie Bractwo Ligi Morskiej i Rzecznej tym razem z pomocą m.in. Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Dwudniowa impreza odbyła się na wyspie przy Klubie Żeglarskim „Halny”. Dzieci pływały na jachtach „Szkwał”, „Halny” i „Sun Rise” oraz rowerkach wodnych.

Impreza była wielkim przeżyciem dla wychowanków, ponieważ dla wielu z nich było to pierwsze w życiu pływanie jachtem. Pogoda dopisała, atmosfera była wspaniała, dzieciaki z wypiekami na twarzy pływały po Jeziorze Żywieckim, taplały się w wodzie, puszczały kaczki i pałaszowały przygotowane jedzenie.

W pierwszym dniu pływało ok. 40. rozśpiewanych wychowanków pszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Jak mówiła przewodnicząca koła Krystyna Fuławka - dzieci wróciły szczęśliwe, było to dla nich nie lada przeżycie - mimo swych upośledzeń świetnie sobie radzili podczas godzinnych rejsów, w którym udział wzięły wszystkie dzieci bez wyjątku. A o tym, że wyprawa była udana niech świadczy również fakt, że „Przystań” i koło Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Pszczynie oraz Bractwo wyszły z propozycją dalszej współpracy.

Drugiego dnia na wyspę przyjechały dzieciaki z Centrum Wspierania Dziecka i Rodziny „PRZYSTAŃ” w Pszczynie i dzieci niepełnosprawne z Czechowic- Dziedzic. W sumie setka dzieciaków.

Również firmy chętnie ofiarowują wszelką pomoc w zorganizowaniu imprezy dla dzieci pokrzywdzonych przez los, aby dać dzieciom wiele radości i poczucia, że są kochane i takie same jak inne dzieci.

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania „Przygody pod żaglami” dziękujemy w imieniu dzieci i mamy nadzieję, że z tych małych żeglarzy wyrosną członkowie Bractwa i będą dalej szerzyć misję Pszczyńskiego Bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej, która mu przyświeca: dawać radość dzieciom.

Agnieszka Kiełbas - Mateja / Pszczyńskie Bractwo Ligi Morskiej i Rzecznej

www.foto.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=7505&akt=1 class=dodaj>[zobacz foto-temat]

------------

Współorganizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Pszczynie,
Klub Żeglarski „Halny”,
Hufiec ZHP Czechowice- Dziedzice,
Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe Czechowice- Dziedzice,
Pszczyńskie Bractwo Ligi Morskiej i Rzecznej

Sponsorzy:
ALMA sp. j. J. Lazarek, S. Smolorz z Pszczyny,
Artisco z Goczałkowic
P.P.H.U. Spinap z Pszczyny
Przetwórstwo Mięsne Roman Kloc z Pszczyny

Szczególne podziękowania:
WOPR Bielsko- Biała
oraz dla wszystkich o wielkim sercu dzięki którym dzieci się uśmiechają.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.