Rozrywka

  • 23 października 2017
  • 18 listopada 2017
  • wyświetleń: 3131

Transmisja spektaklu "Anioł zagłady" z The Metropolitan Opera

Za nami:

Kino Świt zaprasza na transmisję opery w trzech aktach Thomasa Adèsa "Anioł zagłady". Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę, 18 listopada o godzinie 18.55.

Brytyjczyk Thomas Adès jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kompozytorów współczesnych, a jego kariera rozwija się w niezwykłym tempie, choć przez muzyczną awangardę bywa odrzucany jako zbytni tradycjonalista. Jest autorem utworów na orkiestrę i chór i trzech oper: "Powder Her Face" (niedawno wystawionej również w Polsce), "The Tempest" (Burza), którą dyrygował w nowojorskiej The Metropolitan Opera i najnowszej "The Exterminating Angel", wystawionej po raz pierwszy w Salzburgu. Libretto tej ostatniej powstało na podstawie filmu Luisa Buñela z 1962 roku, w którym grupa zamożnych znajomych spotyka się na wspólnej kolacji. Gdy przyjęcie dobiega końca, z tajemniczych powodów goście nie są w stanie wyjść. Zaczyna się coraz bardziej zawzięta walka o przetrwanie...Libretto: Tom Cairns we współpracy z kompozytorem na podstawie filmu Luisa Buñuela pod tym samym tytułem.

Przedstawienie trwa około 2 godzin 30 minut (w tym 1 przerwa).

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj