Rozrywka

  • 9 listopada 2017
  • 13 listopada 2017
  • wyświetleń: 1772

Spotkanie autorskie z Januszem Chmielniakiem w Piwnicy Muz

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Januszem Chmielniakiem, autorem książki "Ewolucja Światła". Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 13 listopada o godzinie 18.00.

- Współczesny człowiek jest niezwykle praktyczny, otacza się przedmiotami, które mają konkretne zastosowanie. Cała reszta trafia w zapomnienie, niszczejąc i znikając bezpowrotnie. Istnieje wprawdzie garstka zapaleńców próbujących przywrócić dawny blask zapomnianym świadectwom historii, jednak dawnego znaczenia nie da się im już przywrócić. Sięgając w historię światła, przekonałem się jak wiele jest jeszcze do odkrycia. Listy ukryte w lampie naftowej, znaki wyryte na drewnianym uchwycie wojskowej latarni, lampka oliwna wykonana z muszli ostrygi oświetlająca czyjś dom dwa tysiące lat temu... To nie tylko ogromne źródło informacji, lecz przede wszystkim inspiracja do dalszych badań. W swojej publikacji wprowadzam Czytelnika w świat pełen tajemnic i zdradzam niektóre sekrety powstania życiowej pasji. Któregoś dnia odnalazłem pośród rodzinnych pamiątek niezwykły przedmiot. Był to świecznik przedstawiający człekokształtną postać, trzymającą naczynie ze świecą. Zrodził się wtedy pomysł napisania książki. Tak więc przekazuję Państwu efekty pięciu lat pracy - mówi Janusz Chmielniak.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj