Rozrywka

  • 26 lutego 2018
  • 2 marca 2018
  • wyświetleń: 2084

Wykład: reporterska opowieść o trudnym początku po II WŚ

Za nami:

Zapraszamy na wykład z cyklu "Symbole, idee, opowieści... o kształtowaniu wizji świata". Prof. dr hab. Anna Węgrzyniak przybliży temat "1945. Wojna i pokój" Magdaleny Grzebałkowskiej - reporterska opowieść o trudnym początku" po II wojnie światowej".

W tym sezonie wykładowcy zapraszają Państwa do refleksji na temat kształtowania i przekazu sposobów rozumienia rzeczywistości, a także zmagań z próbami jej intelektualnego okiełznania. Wstęp wolny.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Prof. dr hab. Anna Węgrzyniak - kierownik Katedry Literatury i Kultury Polskiej w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (od 2002 roku jest pracownikiem tej uczelni). W latach 1974-2003 zatrudniona w Uniwersytecie Śląskim, między 2006 a 2012 rokiem kierowała Katedrą Kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. W latach 2003-2015 była redaktorką naczelną pisma naukowego "Świat i Słowo". Autorka prac o poezji i prozie XX i XXI wieku, ważniejsze publikacje: Nie ma rozpusty większej niż myślenie: o poezji Wisławy Szymborskiej (Katowice 1996), Egzystencjalne i metafizyczne: od Leśmiana do Maja (Katowice 1999), Czytam więc jestem: studia, interpretacje, glosy (Bielsko-Biała 2004), Ja głosów świata imitator: studia o poezji Juliana Tuwima (Katowice 2005).
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj