Rozrywka

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 4512

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Słońce, słońce - i - życie..."

W siedzibie Starostwa Powiatowego 28 marca uroczyście podsumowano XX Powiatowy Konkurs Recytatorski "Słońce, słońce - i - życie..." pod patronatem starosty bielskiego Andrzeja Płonki. Konkursowe eliminacje odbyły się 21 marca w Pałacu Czeczów w Kozach. Wzięło w nich udział 66 recytatorów wyłonionych w konkursach szkolnych w 20 szkołach podstawowych i gimnazjalnych ze wszystkich gmin powiatu bielskiego. Recytatorów oceniała komisja w składzie: Halina Kubisz - Muła - przewodnicząca jury, instruktor teatralny, Janusz Legoń - krytyk teatralny i Sławomir Miska - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce - i - życie…" - 28.03.2018 · fot. Alina Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Spotkanie w Starostwie, po przywitaniu gości przez kierownika Biura Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanty Konior, rozpoczęło się recytacją w wykonaniu zdobywczyni I miejsca w kategorii klas I - III: Sary Sałaty z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Hecznarowicach.

Wyniki konkursu "Słońce, słońce - i życie"W kategorii klas I - III
1. Sara Sałata - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hecznarowicach
2. Weronika Benek - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach
3. Wiktor Cios - Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Rybarzowicach
3. Natasza Janik - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach

Wyróżnienia: Karina Dziedzic - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wł. Jagiełły w Wilkowicach, Martyna Dyla - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach

W kategorii klas IV-VI:
1. Julian Broniewski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mesznej
1. Dominik Sałata - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hecznarowicach
2. Teofil Kufel -Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach
2. Zofia Czarniecka - Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Międzyrzeczu

Wyróżnienia: Emilia Kurowska- Szkoła Podstawowa im. J. Kukuczki w Kalnej, Karolina Wójcik - Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Rybarzowicach

W kategorii klas VII I Gimnazjum:
1. Klaudia Kidoń - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy
2. Katarzyna Żbel - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy
3. Julia Polaczek - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Czechowicach-Dziedzicach

Wyróżnienia: Jagoda Pytlowany Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gen. broni St. Maczka w Jaworzu, Anna Kołodziejczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Dominika Jagieła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, Maria Gąszcz Zespół Szkół w Wilamowicach.


Przewodnicząca jury Halina Kubisz - Muła gratulowała młodym recytatorom i ich instruktorom dokonań oraz podkreśliła, że z satysfakcją komisja odnotowała dużą liczbę uczestników i ich staranne przygotowanie do konkursu tak pod względem doboru tekstów, jak i wykonania.

Nagrody laureatom wręczali: wicestarosta Grzegorz Szetyński, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Barbara Adamska i radna Rady Powiatu Dorota Nikiel.

Przewodnicząca Barbara Adamska życzyła wszystkim recytatorom oraz ich opiekunom dalszych dokonań w realizowaniu swoich pasji w odkrywaniu sztuki żywego słowa i wytrwałości w jego doskonaleniu. W przeddzień Świąt Wielkiej Nocy złożyła także wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

XX Rejonowy Konkurs Recytatorski "Słońce, słońce - i - życie ..." odbędzie się 6 kwietnia w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Trzymamy kciuki za naszych laureatów życząc im dalszych sukcesów.

Alina Macher

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.