czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 18 listopada 2018
  • wyświetleń: 2084

[WIDEO] Kolacja inspirowana domem w wykonaniu Mateusza Czekierdy

W ostatni dzień listopada, w restauracji Dwór Świętoszówka odbędzie się wyjątkowa kolacja. Mateusz Czekierda, bielszczanin pracujący na co dzień w najlepszych polskich restauracjach, będzie gotować dla lokalnych smakoszy kulinarnych. Zostały ostatnie wolne miejsca.Mateusz urodził się w Bielsku-Białej i swoją kulinarną karierę rozpoczynał już jako dziecko u boku rodziców. Miłość do jedzenia pokierowała jego życiem. Po ukończeniu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, przez lata pracował w lokalnych restauracjach "Nowy Świat", "Dobra Data" i "Rynek 29".

Mateusz Czekierda
fot. Youtube


Jak przyznaje, jego największym kulinarnym wyzwaniem było prowadzenie od 2013 roku bielskiej restauracji "Blu", gdzie po dwóch latach pracy jako bardzo młody szef kuchni, został uhonorowany prestiżowym tytułem "Kucharz Odkrycie roku 2015". W tym samym roku doprowadził bielską restaurację "Blu" do finału ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Wine & Food Noble Night".

Mateusz Czekierda
fot. Youtube


Przełomowym momentem w kulinarnej karierze Mateusza Czekierdy było zaproszenie do reprezentacji jednego z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów kulinarnych - "Bocuse d'Or". Mimo niepowodzenia, spowodowanego błędami w tej prestiżowej imprezie, chwilę później otrzymał propozycję pracy jako szef kuchni w czterogwiazdkowym chorzowskim Hotelu Gorczowskim. Tam zgłębił kuchnię Śląską i po roku dostał propozycję pracy i stażu w Warszawie. To było duże wyzwanie."Przewinął się" też przez najlepsze warszawskie restauracje takie jak „Concept 13”, „Sen” Mateusza Gesslera czy żoliborski „D.O.M”.

Mateusz Czekierda
fot. Youtube


Początkiem ubiegłego roku stworzył praskie "Bistro Z", które w bardzo krótkim czasie stało się jedną z najbardziej lubianych restauracji na Pradze. W styczniu bieżącego roku został szefem kuchni luksusowej restauracji "Bocca Bar" na warszawskim "Mordorze" i wziął udział w programie Top Chef, emitowanym na antenie ogólnopolskiej telewizji Polsat. Obecnie pracuje na stanowisku szefa kuchni w Arche Hotel Polonezia.

Mateusz Czekierda
fot. materiały prasowe


Mateusz Czekierda prywatnie jest ojcem dwójki dzieci - niespełna pięcioletniej Zosi i rocznego Jasia. Poza gotowaniem oddaje się swojej drugiej pasji, jaką są motocykle.

Moje Śląskie gotowanie. Moja Sexy kuchnia Śląska. Tak właśnie - Śląska. Bo ten Mój Śląsk jest we mnie, w moich wspomnieniach, rodzinie, w moim charakterze. Kocham ten Mój Śląsk i to celebrowanie rodzinnych łobiodów - chciałbym aby tak było wszędzie. Wspólny stół, rodzina, przyjaciele... - mówi Mateusz i zaprasza zainteresowanych do udziału w znakomitym kulinarnym przedsięwzięciu.

Mateusz Czekierda
fot. materiały prasowe

sid / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.