czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 29 listopada 2018
  • 12 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1693

Kolejka Zusowska - Sen Autora - spektakl w Miejskim Domu Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

W środę 12 grudnia na deskach Miejskiego Domu Kultury zagości Teatr Mariana Bednarka z Rybnika wraz ze swoim spektaklem "Kolejka Zusowska - Sen Autora".

Spektakl "Kolejka Zusowska - Sen Autora" to metafora o wojnie, którą jest codzienność, gdzie jak w okopie, trzeba walczyć o życie. To przede wszystkim metafora o ludziach chorych, czekających na wezwanie do urzędnika-lekarza ZUS-u. Wywołani przez głos lektora, po drodze ze strachu, że nie zdobędą renty lub zasiłku chorobowego (często jedynych środków do życia), wyolbrzymiają do monstrualnych wymiarów swoje choroby, by wywrzeć wrażenie na komisji i zdobyć pieniądze na życie.

Jednak często bywa tak, że ich choroby faktycznie są wielkie. Tak wielkie i dołujące, że gdy dodamy do nich lęk, strach, brak współczucia, zrozumienia, podejrzliwość i stosowane wobec nich restrykcje przedstawicieli tak zwanego prawa, to otrzymamy monstrualną mieszankę, którą tylko teatr plastyczny może wyrazić. A domieszka poetyckości zawarta w tym spektaklu jest jedynym lekarstwem, by to wszystko przełknąć w innym wymiarze, by doznać jakiejś głębi z domieszką nadziei.

Bilety w cenie 20 i 15 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj