czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 lutego 2019
  • 22 czerwca 2019
  • wyświetleń: 5291

[ZDJĘCIA] Lampky laureatem Żubrowiska. Zespół zagra w Łące

Za nami:

Warszawski zespół Lampky zachwycił jury Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". Drugie miejsce zajął pszczyński zespół Koszau.

Rozdanie nagród Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Do tegorocznego przeglądu przesłała swoje zgłoszenia rekordowa liczba 52 zespołów z całej Polski. Publiczność zgromadzona na pszczyńskim rynku mogła wysłuchać fantastycznych muzyków z Warszawy, Krakowa, Lublina, Łodzi, Czechowic Dziedzic i Pszczyny. Przegląd z roku na rok się rozwija, a na "Żubrowisku" chcą występować zespoły, które prezentują bardzo wysoki poziom muzyczny - mówi starosta pszczyński, Barbara Bandoła.

Zespół 6BM na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter

Zespół Mexyk na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Przegląd kapel tradycyjnie już odbył się w ramach Motoserca. 27 kwietnia przed zgromadzoną na pszczyńskim rynku publicznością zaprezentowało się osiem zespołów. Wcześniej członkowie wszystkich kapel wzięli udział w warsztatach z wokalu, gitary i perkusji, które poprowadzili profesjonalni muzycy.

Jurorzy - Barbara Broda-Malon, Daniel Kurtyka oraz Mariusz Szulakowski przyznali, że w tym roku było wyjątkowo trudno wyłonić zwycięzcę przeglądu. - Wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, co wiedzieliśmy już na etapie eliminacji - staliśmy się ich fanami już na etapie słuchania nagrań. Wszystkich chcielibyśmy nagrodzić równo, bo spisali się świetnie - mówił w imieniu jury Daniel Kurtyka.

Zespół Koziguar na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter

Zespół Koszau na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Ostatecznie zwycięzcą przeglądu oraz zdobywcą nagrody starosty pszczyńskiego w wysokości 3000 zł został zespół Lampky z Warszawy. To muzycy z różnych muzycznych światów, którzy realizują wspólny projekt od 2017 roku. Lampky w nagrodę wystąpi także jako support przed gwiazdami koncertu finałowego, który odbędzie się 22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Zagrają wtedy Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Dr Misio.

Nagrodę burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł otrzymał pszczyński zespół Koszau.

Jury przyznało także wyróżnienia i nagrody w postaci pakietów medialnych. Wywiad w Antyradiu otrzymał zespół Jutuber z Krakowa, koncert na małej scenie podczas Dni Pszczyny zagra zespół Rocker Soul z Czechowic Dziedzic, pakiet medialny w postaci wywiadu na portalu Pless.pl trafił do zespołu 6BM z Lublina, natomiast wywiad w "Gazecie Pszczyńskiej" otrzymali muzycy z zespołu Mexyk z Łodzi. Jurorzy podkreślali, że dwa pozostałe zespoły również zasługują na wyróżnienie - pszczyński Koziguar za pomysł na siebie i oryginalność, natomiast The Suits z Warszawy za niesamowity wokal i charyzmatycznego frontmana.

Zespół The Suits na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter

Zespół Jutuber na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Przypomnijmy, że trwa sprzedaż biletów na koncert finałowy "Żubrowiska", który odbędzie się 22 czerwca w OSW w Łące. Wejściówki można nabyć na stronie www.pckul.pl lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Bilety w przedsprzedaży (do 14 czerwca 2019 r.) są w cenie 25 zł, natomiast po tym terminie, jak i w dniu koncertu, będzie można je kupić za 35 zł.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Zespół Lampky na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "ŻUBROWISKO 2019" - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter

Żubrowisko - 27.04.2019 · fot. Powiat

ab, BM / czecho.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.