czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 24 kwietnia 2019
  • 14 czerwca 2019
  • wyświetleń: 990

Shaggy gwiazdą tegorocznych Dni Bielska-Białej!

Za nami:

Takiego koncertu w Bielsku-Białej jeszcze nie było! 14 czerwca w ramach Dni Bielska-Białej na placu Ratuszowym zagra Shaggy.

Loading...


- Tegoroczne Dni Bielska-Białej rozpoczynamy z przytupem. Wystąpi światowa gwiazda - Shaggy, która niedawno nagrała płytę ze Stingiem. Jest to jedyny koncert artysty w Europie. Mam nadzieję na wspaniałą zabawę - poinformował Jarosław Klimaszewski.

Koncert odbędzie się w piątek 14 czerwca na placu Ratuszowym. Wstęp wolny.Shaggy, a właściwie Orville Richard Burrell, pochodzi z Jamajki. W dzieciństwie wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i zamieszkał w Nowym Jorku. W 1988 roku zaciągnął się do piechoty morskiej, służbę wojskową odbywał podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej.

Po powrocie z Iraku zdecydował się na rozpoczęcie kariery muzycznej. Debiutował w 1993 roku aranżacją utworu zespołu ska Folkes Brothers - "Oh Carolina". Przybrał pseudonim artystyczny na cześć bohatera kreskówki Scooby Doo - Kudłatego (ang. Shaggy).

W następnych latach zanotował sporo sukcesów (m.in. przeboje "Boombastic" i "It Wasn't Me"). W 2005 roku nagrał album studyjny Clothes Drop. Natomiast w 2007 roku wziął udział w dyskusyjnym programie stacji MTV - The Naked Truth About Boys And Girls. W 2008 roku ułożył specjalnie piosenki na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2008 - "Like a Superstar" i "Feel the Rush".

Pochodzący z Jamajki artysta w 2018 wydał razem ze Stingiem album muzyczny 44/876. Za płytę artyści otrzymali statuetkę Grammy w kategorii muzyka reggae.

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.