Rozrywka

  • 18 czerwca 2019
  • wyświetleń: 5784

[ZDJĘCIA] Przedstawienie Rodzice Dzieciom w Katolickim Przedszkolu

31 maja 2019 na "scenie" przedszkola wystąpili wyjątkowi aktorzy- Rodzice. W swoje role wcielili się z okazji Dnia Dziecka i wystąpili przed wymagającą publicznością- przed dziećmi z Katolickiego Przedszkola oraz uczniami z najmłodszych klas Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czechowicach- Dziedzicach.

Przedstawienie Rodzice Dzieciom w Katolickim Przedszkolu w Czechowicach- Dziedzicach · fot. Anna Smalcerz


Nasza współpraca rozpoczęła się już cztery lata temu i od tej pory udało się nam z powodzeniem przygotować przedstawienia, które z roku na rok coraz bardziej zaskakują. W tym roku było to przedstawienie pt.: Rada Czarodzieja Śmiecha autorstwa Doroty Dankowskiej połączone z pomysłem Emilii Moniuszko- Kwiecińskiej o przygodach Muchy poszukującej przyjaciela. Scenariusz przedstawienia, na podstawie oryginału, przygotowały nauczycielki przedszkola Anna Smalcerz, Kinga Grygierczyk oraz Joanna Nowak, przy pomocy całej ekipy występujących rodziców. Ponieważ pomysł i realizacja przedstawienia to ścisła współpraca wszystkich zaangażowanych osób, z których każda jedna jest bardzo ważna i bez jej udziału przedstawienie na pewno by się nie udało.

Historia smutnej Dorotki (Dominika Kocańda- Krywult), której nie udało się rozweselić nawet najbliższym przyjaciołom- Kotkowi (Joanna Nowak) oraz Pieskowi (Katarzyna Szary) bardzo spodobała się młodym widzom. Dzielne zwierzaki za namową Pająków (Anna Sikora, Anna Kaczmarczyk) udały się po pomoc do Czarodzieja Śmiecha (Andrzej Kopeć). Wyprawa była długa i trudna, a u jej kresu czekała magiczna Chatka Śmieszka (Aleksandra Binek), w której mieszkały wesołe Śmieszki (Urszula Błachut, Marta Halka, Iwona Kozłowska- Karcz). Nie były one skore do pomocy, tylko do ciągłych żartów. Na szczęście Czarodziej zrozumiał, jak ważną misję mieli do spełnienia przyjaciele Dorotki i czym prędzej wszyscy ruszyli z pomocą. Udało się przegonić smutek i pokazać jak ważna jest przyjaźń. W tej opowieści pojawiła się jeszcze jedna bohaterka- samotna Mucha (Monika Kalita), która też poszukiwała przyjaciela, jednak chciała go zdobyć za wszelką cenę, nie zawsze postępując roztropnie. Była to dla dzieci ważna lekcja, że nie wszystkim można zaufać. Na koniec wszyscy bohaterowie połączyli się w wyjątkowej Piosence o Przyjaźni, (autor: Mała Orkiestra Dni Naszych). Wszystkie wywołane emocje, chwile smutku i radości uwiecznił na zdjęciach Wojciech Kaprzyk, zaprzyjaźniony fotograf.

Czas jaki spędziliśmy na przygotowaniu przedstawienia był wyjątkowy, pokazał siłę współpracy i zaangażowania. Nie zawsze były to łatwe chwile. Przezwyciężanie swoich słabości i otwarcie się na małego widza, nie należy do najłatwiejszych rzeczy, jeżeli na co dzień wykonuje się zgoła zupełnie inną pracę, a jednak kolejny raz udało się i Rodzice odnieśli spektakularny sukces, za co jeszcze raz z całego serca w imieniu dzieci Katolickiego Przedszkola bardzo dziękuję.

Anna Smalcerz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.