czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 9 lutego 2007
  • wyświetleń: 851

Kraina Benedykta XVI w Ex Libris

Reklama

Galeria „Ex Libris” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Kraina Benedykta XVI”. To cykl fotografii przygotowanej przez Katolickie Centrum Kultury w Krakowie. Na zdjęciach ukazana jest postać Ojca Świętego, bliskie mu miejsca oraz najważniejsze wydarzenia z jego udziałem od czasów dzieciństwa poprzez dorastanie i wybór drogi kapłańskiej aż po otrzymanie godności kardynała, a następnie współpracę z Janem Pawłem II.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia współczesne i archiwalne, a podpisy pod nimi - w języku polskim, angielskim i niemieckim - będą zarazem opowieścią o życiu Josepha Ratzingera. Fotografie uzupełnia plansza zawierająca kalendarium życia i twórczości papieża Benedykta XVI. Jest to pierwsza w Polsce tak duża wystawa poświęcona obecnemu papieżowi.

Wystawę można oglądać do 27 lutego w poniedziałki, wtorki i piątki od 10.00 do 18.00, w czwartek do 15.00, a w sobotę do 14.00. Galeria „Ex Libris” filia nr 10 MBP w Czechowicach-Dziedzicach mieści się przy ulicy Węglowej 56. Tel. (032) 214 57 80.

KaP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.