czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 lutego 2020
  • 23 marca 2020
  • wyświetleń: 6325

Erwin Woźniak o pszczelarstwie, pszczołach i pszczelarzach w MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

23 marca w MDK odbędzie się spotkanie z Erwinem Woźniakiem, który opowie o pszczelarstwie. Będzie można nabyć jego najnowszą książkę o tej tematyce. Start: godzina 18.30 w Piwnicy Muz.

Pszczelarstwo
fot. pixabay


Wieloletni kustosz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach i Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, który piastował to stanowisko przez 25 lat, w ubiegłym roku napisał kolejną książkę o dziejach pszczelarstwa w Czechowicach-Dziedzicach, z okazji 70. rocznicy powstania Koła Pszczelarzy w naszym mieście.

Oprócz historii Koła Pszczelarzy i jej działaczy, czytelnicy znajdą w książce kalendarz pszczelarza, historię bartnictwa na Śląsku Cieszyńskim, informacje o budowie uli i chorobach pszczół oraz wiele innych ciekawostek o tej fascynującej pasji. Jest też wiele o miodzie.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę "Pszczelarze Czechowic-Dziedzic. Kronika organizacji pszczelarskich z lat 1931-2019. Część I.", autorstwa Erwina Woźniaka. Cena książki to 19 zł.

Wstęp wolny!

Spotkanie autorskie z Erwinem Woźniakiem

ar, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj