czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 9 maja 2007
  • wyświetleń: 1503

Stypendia dla najzdolniejszych

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs na stypendia dla uczniów i studentów. Mogą je otrzymać uczniowie dwóch ostatnich klas ponadgimnazjalnych, słuchacze zakładów kształcenia nauczycieli oraz studenci do 25 roku życia. Kandydaci winni wyróżniać się znaczącymi osiągnięciami artystycznymi, naukowymi lub sportowymi. Duże znaczenie ma też średnia ocen z ostatniego roku szkolnego/akademickiego 2006/2007. Dla uczniów wynosi ona 4,8, a dla studentów 95% maksymalnej oceny. Celem pomocy stypendialnej jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz wspomaganie stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Ma też umożliwiać udział w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach.

W budżecie na rok 2007 na stypendia przeznaczono kwotę 128 tys. zł. dla 31 studentów i 38 uczniów. W ubiegłym roku z tej formy wsparcia skorzystało 69 młodych ludzi. Uczniowie otrzymali po 1 775 zł, studenci natomiast 1 900 zł. Pieniądze były wypłacane w pięciu miesięcznych ratach.

Konkurs stypendialny organizowany od 2002 roku cieszy się dużą popularnością. Podczas pierwszej edycji wpłynęło 68 wniosków, w minionym roku ich liczba wyniosła 148. Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 10 lipca b.r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.