czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 9 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1927

Czerwcowe seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Kino Świt w czechowickim MDK od piątku, 12 czerwca będzie ponownie otwarte. Rusza też Dyskusyjny Klub Filmowy "Puls", a w nim "Prawda" - najnowszy obraz Hirokazu Koreedy oraz psychologiczno-społeczny film dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej "Wszystko dla mojej matki".

Reklama

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla widzów spośród propozycji z "najwyższej półki". Pokazy w ramach Klubu poprzedzone są krótkim wykładem. Wśród propozycji czerwcowych znalazły się:

Prawda, reż. Hirokazu Koreeda

Koprodukcja japońsko-francuska, film, który otworzył 74. edycję festiwalu w Wenecji. W role wcieliły się gwiazdy francuskiego kina, Catherine Deneuve oraz Juliette Binoche, a także amerykański aktor Ethan Hawke.

Główna bohaterka, Fabienne to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.Czas trwania: 1 godz. 46 min.
Reżyseria i scenariusz: Hirokazu Koreeda
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Japonia

Wszystko dla mojej matki, reż. Małgorzata Imielska

Opowieść o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego. Olka ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja i Irenę. Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci...Czas trwania: 1 godz. 43 min.
Reżyseria: Małgorzata Imielska
Scenariusz: Małgorzata Imielska
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska

Zachowują ważność karnety z pierwszego kwartału 2020 roku. Karnet upoważnia do zakupu biletu w cenie 3zł na każdy film z repertuaru Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Bilety na pojedynczy film kosztują 12zł.

Uwaga: udział widzów w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa przez widzów.

Kino zachęca do kupna biletów online za pośrednictwem strony www.mdk.czechowice-dziedzice.pl/repertuar, poprzez biletyna.pl/Czechowice-Dziedzice oraz do płatności kartą przy zakupie w kasie kina.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj