czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 3718

Jak być dobrą żoną, Włoskie wakacje i Babyteeth w sierpniu w Kinie Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Za nami:

Kino Świt działające przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach przedstawiło sierpniowy repertuar. W związku z przesunięciem premiery najnowszego filmu Christophera Nolana "Tenet", w pojawiło się kilka nowych propozycji. Wśród nich jest komedia "Jak być dobrą żoną" z Juliette Binoche w roli głównej, film o dorastaniu "Babyteeht" oraz kilka nowych propozycji dla dzieci. Ponadto 7 sierpnia na scenie Miejskiego Centrum Kultury będziemy mogli obejrzeć spektakl Śluby panieńskie na podstawie komedii Aleksandra Fredry w wykonaniu Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento.

Reklama

Jak być dobrą żoną
Kadr z filmu "Jak być dobrą żoną" · fot. materiały prasowe


1-2 sieprnia
16.15 Wiking i magiczny miecz
18.00 Jak być dobrą żoną
20.15 Babyteeth

3-4 sierpnia
11.00 Wiking i magiczny miecz
16.15 Wiking i magiczny miecz
18.00 Jak być dobrą żoną
20.15 Babyteeth

5 sierpnia
16.15 Wiking i magiczny miecz
18.00 Babyteeth
20.15 Jak być dobrą żoną

6 sierpnia
11.00 Wiking i magiczny miecz
16.15 Wiking i magiczny miecz
18.00 Babyteeth

7 sierpnia
17.00 LEW 2020: śluby panieńskie a. fredry w wykonaniu ctm movimento
20.15 Babyteeth

8-9 sierpnia
16.15 Samsam (franc./b.o.)
18.00 Babyteeth
20.15 Babyteeth

10-13 sierpnia
11.00 Samsam (franc./b.o.)
16.15 Samsam
18.00 Babyteeth
20.15 Babyteeth

14 sierpnia
11.00 Samsam
16.15 Samsam
18.00 Włoskie wakacje (ang.,wł/15)
20.15 Arab Blues (franc./15)

15-16 sierpnia
16.15 Samsam
18.00 Włoskie wakacje
20.15 Arab Blues

17-20 sierpnia
11.00 Samsam
16.15 Samsam
18.00 Arab Blues
20.00 Włoskie wakacje

21 sierpnia
11.00 Scooby-Doo (usa/b.o.)
16.15 Scooby-Doo
18.00 Pojedynek na głosy (ang./15)
20.15 Włoskie wakacje

22-23 sierpnia
16.15 Scooby-Doo
18.00 Pojedynek na głosy
20.15 Włoskie wakacje

24-27 sierpnia
11.00 Scooby-Doo
16.15 Scooby-Doo
18.00 Włoskie wakacje
20.15 Pojedynek na głosy


Kino letnie - filmowe przedpołudnia dla dzieci3-4 sierpnia
11.00 Wiking i magiczny miecz
6 sierpnia
11.00 Wiking i magiczny miecz
10-14 sierpnia
11.00 Samsam (franc./b.o.)
17-20 sierpnia
11.00 Samsam
21 sierpnia
11.00 Scooby-doo (usa/b.o.)
24-27 sieprnia
11.00 Scooby-doo

Opisy filmówJak być dobrą żonąPaulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością - André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką - Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się... wyzwoloną kobietą? (opis dystrybutora kino)

Włoskie wakacje

Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Wspólne prace idą naprawdę źle, ale zagubionym mężczyznom z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że tu czas płynie inaczej, to co wydawało się ważne, może poczekać, a Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa.

Arab Blues

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia "Arab Blues" przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem.

Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli, Golshifteh Farahani (gwiazda "Patersona" Jima Jarmuscha oraz "Co wiesz o Elly" Asghara Farhadiego), sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy - wychowani w opresyjnej kulturze - wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są.

Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia Manele Labidi opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Pokazana w "Arab Blues" Tunezja dochodzi do siebie po arabskiej wiośnie i jak nigdy wcześniej, potrzebuje zbiorowej terapii. A film w ciepłym, lekkim i dowcipnym tonie podkreśla, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej obyczajowej rewolty: przeciwko rodzicom, szkole, politykom, zasadom tak sztywnym, że nie pozwalają oddychać. I przypomina, że humor zawsze był najlepszą z terapii. (opis dystrybutora Gutek Film)

Pojedynek na głosy

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu "Goło i wesoło" - Petera Cattaneo.

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że "piosenka jest dobra na wszystko". Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

BabyteethPoważnie chora nastolatka Milla zakochuje się w Mojżeszu - drobnym handlarzu narkotyków. Ten fakt staje się najgorszym koszmarem jej rodziców. Nie tak wyobrażali sobie chłopaka córki. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Sprawy wymykają się spod kontroli, a tradycyjna moralność przestaje obowiązywać. Milla pokazuje rodzicom, Mojżeszowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. Jak dobrze jest nie być martwym. Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. (opis dystrybutora)

Wiking i magiczny mieczWigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury mamuta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia. (opis dystrybutora kino)

Scooby-doo!W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. "Scooby-Doo!" pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną "apsokalipsę". Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie - wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał. (opis dystrybutora kino)

SamSamSamsam z grupą przyjaciół przemierza kosmos w poszukiwaniu zaginionej supermocy.

Wytyczne kina w związku z epidemią SARS-CoV-2:


Udział w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa przez widzów. Bilety warto kupić online za pośrednictwem stron www.mdk.czechowice-dziedzice.pl/repertuar biletyna.pl/czechowice-dziedzice. Rekokartą w kasie kina.

ar / czecho.pl
źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj