czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 30 stycznia 2021
  • 13 lutego 2021
  • wyświetleń: 4112

Konkurs na recenzję filmową CzechoFilmy - Domowy DKF

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Zapraszamy do udziału w konkursie CzechoFilmy - Domowy DKF. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach i Miejski Dom Kultury. Recenzje można nadsyłać do 15 marca!

ReklamaZe względu na obostrzenia, czechowickie placówki proponują kolejne wirtualne konkursowe spotkanie w ramach akcji eMDeK w sieci. Zadanie polega na napisaniu recenzji filmu lub kilku filmów polskich wybranych przez Józefa Grabowskiego - kierownika Kina "Świt" przy Miejskim Domu Kultury lub jednego spośród wyznaczonych tytułów dostępnych w Dziale Audiowizualnym Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Konkurs przeznaczony jest dla osób od 15 roku życia. Może w nim wziąć udział każdy, kto chciałby podzielić się swoimi przemyśleniami, opiniami i refleksjami po seansie jednego z polskich filmów, do których linki zamieszczone są poniżej.

Celem konkursu jest propagowanie polskiej twórczości filmowej o wysokich walorach artystycznych, pobudzenie aktywności kulturalnej widowni filmowej w dobie pandemii COVID-19, promocja zainteresowań filmowych i literackich oraz kultury słowa pisanego, kontynuacja działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego Puls w formie online, zachęcenie młodzieży i dorosłych do czynnego udziału w dyskusji na temat polskiego dziedzictwa sztuki filmowej.

Uczestnik pisze własną, autorską recenzję (1000-9000 znaków ze spacjami) na temat co najmniej jednego z wymienionych filmów.

Recenzja powinna być w całości dziełem uczestnika. Teksty kopiowane lub posiadające znamiona plagiatu będą podlegać dyskwalifikacji. Recenzja może być pisana w formie wybranej przez uczestnika (studium, felieton, esej, reportaż). Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu 1-3 recenzje.

Tekst oraz wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniem o akceptacji Regulaminu oraz informacji o ochronie danych osobowych należy wysłać na adres: czechofilmy@gmail.com do 15 marca. W przypadku przekroczenia ustalonego terminu zgłoszenia o jego uwzględnieniu do Konkursu decydują Organizatorzy.

Recenzje oceniać będzie niezależne Jury powołane przez Organizatorów. Najciekawsze zostaną nagrodzone książkami filmowymi, płytami DVD oraz zaproszeniami do Kina Świt. Zostaną także opublikowane na stronach internetowych MDK oraz MBP w Czechowicach-Dziedzicach oraz stronach partnerów medialnych konkursu.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Odbiór nagród przyznanych w Konkursie przewidziano osobiście lub za pośrednictwem przesyłki pocztowej.

Szczegóły konkursu, pytania i wątpliwości można zgłaszać drogą e-mailową na adres czechofilmy@gmail.com bądź telefonicznie 32 215 32 85 lub 691690816.

Filmy, które możecie zrecenzować to:  • Lokis, reż. Janusz Majewski

ninateka.pl/.../lokis-rekopis-profesora...

  • Szpital przemienienia, reż. Edward Żebrowski

ninateka.pl/.../szpital-przemienienia-edward...

  • Jestem mordercą, reż. Maciej Pieprzyca

ninateka.pl/film/jestem-morderca-maciej-pieprzyca-1

lub filmy dostępne w Dziale Audiowizualnym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach - Dziedzicach:

  • Ziarno prawdy, reż. Borys Lankosz
  • Hiszpanka, reż. Łukasz Barczyk
  • Kobieta w kapeluszu, reż. Stanisław Różewicz


Portal czecho.pl objął konkurs swoim patronatem!

Pliki do pobrania:Karta Zgłoszenia CzechoFilmy
Regulamin CzechoFilmy

Więcej informacji:

mbpczechowice.civ.pl/?p=8158
mdk.czechowice-dziedzice.pl/w-sieci/czechofilmy-domowy-dkf-ogloszenie-konkursu/

czechofilmy domowy DKF

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj