czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 27 marca 2021
  • wyświetleń: 3189

Piotr Beczała gościem Pytania na śniadanie z okazji dnia teatru

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Właśnie z tej okazji Piotr Beczała, pochodzący z naszego miasta solista najlepszych teatrów operowych świata, gościł w sobotnim wydaniu Pytania na Śniadanie w TVP2. Rozmowa dotyczyła m.in. jego życia artystycznego i prywatnego w czasie pandemii.

Piotr Beczała w Pytaniu na Śniadanie
Piotr Beczała w Pytaniu na Śniadanie - 27.03.2021 · fot. TVP


Rozmowy można posłuchać w materiale opublikowanym na stronie internetowej Pytania na Śniadanie - link znajdziecie tutaj.

Muzyk w wywiadzie dla TVP wspomniał, że góry są dla niego w czasie pandemii ostoją i azylem.

- Wracamy do naszego domu w górach dzięki pandemii częściej niż normalnie. Zawsze spędzaliśmy tam kilka dni w roku, a w tym roku - kilka tygodni - powiedział Piotr Beczała.

W programie muzyk podzielił się fotografiami, na których możemy podejrzeć, jak spędza czas pandemii z dala od wzroku fanów.

Piotr Beczała w swoim domu w górach
Piotr Beczała w swoim domu w górach · fot. archiwum prywatne


- Można trochę odżyć, zobaczyć świat z perspektywy normalnego człowieka, a nie kogoś pędzącego od jednego teatru do drugiego - przyznał artysta.

Beczała podzielił się również refleksją, jak będzie wyglądała według niego "nowa normalność" dla odbiorców kultury po zakończeniu pandemii.

- Tak jak wcześniej już nie będzie. Ta normalność zapewne będzie "zmutowana". Musimy się dostosować do tej normalności, która będzie po pandemii - stwierdził.

Beczała wspomniał też, że czas pandemii jest dla niego intensywny pod względem twórczym - miał m.in. okazję nagrać nową płytę z rosyjskimi pieśniami romantycznymi. Zapowiedział, że album pojawi się w sklepach muzycznych za kilka miesięcy. Ponadto niedługo w Teatrze Wielkim Operze Narodowej będzie można wysłuchać koncertu on-line z udziałem czechowickiego tenora.

Piotr Beczała w Pytaniu na Śniadanie
Piotr Beczała w Pytaniu na Śniadanie - 27.03.2021 · fot. TVP


Piotr Beczała zdradził także, że czeka go w najbliższym czasie seria koncertów w Hiszpanii.

- Hiszpania jak na razie jest otwarta dla publiczności, choć w okrojonej formie - wyjaśnił. Będziemy świętować na modłę hiszpańską - zapowiedział.

Artysta z okazji święta teatru powiedział też, co poradziłby młodym artystom rozpoczynającym dopiero swoją przygodę z teatrem - zarówno operowym, jak i dramatycznym. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.