czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 6 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1395

Uczniowie z gminy wśród laureatów konkursu powiatowego

105 prac z 30 szkół podstawowych z powiatu bielskiego wpłynęło na V Powiatowy Konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Czechowice-Dziedzice.

IV Powiatowy Konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć"
IV Powiatowy Konkurs "Lepiej zapobiegać niż leczyć" · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Interdyscyplinarny konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy w zakresie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat dobrej jakości życia oraz uzupełnienie wiedzy dotyczącej profilaktyki zdrowotnej i promowania zdrowego stylu życia był skierowany do uczniów szkół podstawowych i podzielny na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas I - III wykonywali pracę plastyczną dotyczącą promowania aktywności fizycznej, a uczniowie klas IV- VI nagrywali filmik z zakresu zdrowego odżywiania, w którym przyrządzali zdrowe śniadanie, jednocześnie podając argumenty przemawiające za tym, że posiłek jest zdrowy, smaczny i zbilansowany. Z kolei uczniowie klas VII - VIII przygotowali tematyczną krzyżówkę oraz artykuł z zakresu chorób cywilizacyjnych i uzależnień.

Komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze miejsca oraz pięć wyróżnień w każdej kategorii wiekowej oraz jedno wyróżnienie specjalne.

Laureaci (klasy I - III): 1. Aleksandra Rąpiel SP nr 3 w Ligocie, 2. Tymoteusz Wrona SP w Dankowicach, 3. Amalia Nalborczyk SP nr 2 w Czańcu.

Wyróżnienia: Jan Duraj SP w Dankowicach, Franciszek Kurowski SP w Kalnej, Martyna Adamus SP nr 1 w Jaworzu, Mateusz Mynarski SP w Dankowicach, Gabriel Feruga SP nr 2 w Ligocie.

Laureaci (klasy IV - VI): 1. Leon Maks SP nr 1 w Jaworzu, 2. Karolina Dybała SP w Pisarzowicach, 3. Hanna Mynarska SP w Wilamowicach.

Wyróżnienia: Amelia Wizner SP nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach, Leon Chrobak SP w Starej Wsi, Arkadiusz Tora SP w Pisarzowicach, Dominika Górka SP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Igor Macura SP w Wieszczętach.

Wyróżnienie specjalne: Aleksandra Pindel SP nr 2 w Ligocie.

Laureaci (klasy VII - VIII): 1. Stanisław Cempiel SP w Wieszczętach, 2. Martyna Bojczuk SP w Buczkowicach, 3. Natalia Grabska SP nr 2 w Porąbce.

Wyróżnienia: Natalia Gawlas SP w Rudzicy, Kinga Łaszczak SP w Jasienicy, Emilia Pilorz SP w Rudzicy, Julia Lisiecka SP w Jasienicy, Zofia Łodej SP w Jasienicy.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.