czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 listopada 2007
  • wyświetleń: 1295

Obchody Święta Niepodległości

W niedzielę, 11 listopada, o godz. 10.30 przy cieniu Pomnika Wolności odbędą się uroczystości obchodów Święta Niepodległości. W tym dniu przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach – Marek Kwaśny oraz burmistrz Marian Błachut wręczą tytułu HONOROWEGO OBYWATELA CZECHOWIC-DZIEDZIC, nieżyjącemu już LUDWIKOWI MACIEJOWI. Pamiątkową odznakę i plakietę odbierze syn Honorowego Obywatela - Andrzej Sylwester Maciej. Następnie złożone zostaną kwiaty na tablicy upamiętniającej „Pomnik Wolności”.

Reklama

Po uroczystości przy pomniku odbędzie się przemarsz ul. Kolejową i ul. Legionów do kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu zostaną złożone kwiaty na Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I oraz II Wojnie Światowej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do udziału w uroczystości. Niech nasz udział będzie wyrazem szacunku dla tych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.