Rozrywka

  • 19 września 2023
  • 4 października 2023
  • wyświetleń: 1943

Kosmiczna przygoda z KST DIABLAK

Za nami:

8 października Klub Sportowo-Turystyczny DIABLAK zaprasza dorosłych i dzieci na wielką kosmiczną przygodę do Śląskiego Parku Nauki - PLANETARIUM w Chorzowie.

Tym razem mamy możliwość skorzystania z następujących interesujących atrakcji:

EKSPOZYCJA GEOFIZYKA

To interaktywna ekspozycja, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Na interaktywnych stanowiskach można przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być świadkiem powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór zwiedzający przenoszą się na chwilę w różne strefy klimatyczne, a stanowisko z niemal dwumetrowej średnicy ekranem kulistym pozwala na sprawdzenie jak z kosmosu wygląda Ziemia i inne planety Układu Słonecznego. Na zwiedzających czeka oprócz tego cała masa innych atrakcji...

Czas zwiedzania wystawy wynosi około 2 godzin w grupach 10-osobowych z przewodnikiem

SEANS SŁOŃCE - NASZA DZIENNA GWIAZDA

Słońce to gwiazda, od której dzieli nas zaledwie około 8 minut świetlnych. Jest świadkiem wszystkiego co wydarzyło się na naszej planecie. Zawdzięczamy mu życie i niemal całą energię jaką dysponuje nasza cywilizacja. Słońce napędza także wiatr i kształtuje pogodę. W tym seansie możemy zbliżyć się do Słońca i lepiej je poznać - przekonać się jak bardzo jesteśmy zależni od termojądrowych procesów, do których dochodzi wewnątrz naszej gwiazdy. Dowiadujemy się czym są plamy słoneczne i jak bardzo zmieni się nasza gwiazda za cztery i pół miliarda lat, gdy osiągnie kres swojego życia.

Czas trwania pokazu około 45 minut.

---

Jeżeli będzie taka możliwość to poza programem wycieczki zainteresowani będą mogli zakupić bilet do symulatora lotów lub na wieżę widokową. Bilety na symulatory lotu w kosmos lub na wieżę widokową na dany dzień są do nabycia wyłącznie w kasach Planetarium. Ze względów bezpieczeństwa dla korzystających z tych propozycji istnieją ograniczenia zawarte w regulaminach, na przykład wzrost powyżej 140 cm.

Adresaci wycieczki:
  • osoby niepełnoletnie od 10. roku życia tylko z pełnoletnim opiekunem/rodzicem
  • osoby dorosłe


Miejsca odbioru wyjeżdżających: Pszczyna, Piasek, Kobiór, Tychy.

Szczegóły i możliwość zapisania się: https://bit.ly/3PntwOL

ZAPRASZAMY
KST DIABLAK
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj