Rozrywka

  • 15 grudnia 2023
  • wyświetleń: 2526

[ZDJĘCIA] Rekordowa frekwencja podczas turnieju szachowego

158 zawodników i zawodniczek wzięło udział w VI Mikołajkowym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody zostały rozegrane w miniony weekend w auli LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

VI Mikołajkowy Turniej Szachowy - 9-10.12.2023 · fot. Szkółka Szachowa f7


W sobotę do rywalizacji przed szachownicami stanęło 77 uczestników z roczników 2006-2013, natomiast w niedzielę swoje umiejętności sprawdziło 81 dzieci z rocznika 2014 i młodszych. W rywalizacji wzięli udział młodzi mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, ale także Tychów, Brzeszcz czy Czechowic.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Przystąpili do niego początkujący i średnio zaawansowani zawodnicy. W obu grupach prowadzona była osobna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców. Podczas turnieju 69 zawodników i zawodniczek otrzymało certyfikaty uzyskania IV i V kategorii szachowej.

Organizatorem turnieju była Szkółka Szachowa F7, we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wydarzenie wspierał Powiat Pszczyński. - Gratuluję organizatorom, że turniej każdego roku przyciąga tak wielu młodych zawodników. Dziękuję za popularyzację gry w szachy wśród młodych mieszkańców naszego powiatu. Szachy uczą planowania, logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i dobrą pamięć, a to umiejętności bardzo przydatne w życiu. Młodym szachistom, gratuluję udanych startów i życzę samych pomyślnych rozgrywek - mówi wicestarosta Damian Cieszewski, do którego należał pierwszy ruch na otwarcie niedzielnych zmagań.

Najlepsi młodzi szachiści otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które na zakończenie turnieju wręczył wicestarosta Damian Cieszewski. Tradycyjnie nie zabrakło spotkania z Mikołajem.

Wyniki VI Mikołajkowego Turnieju SzachowegoGrupa A /chłopcy roczniki 2006-2013/
1. miejsce - Jacek Bąk
2. miejsce - Nikodem Bielecki
3. miejsce - Olaf Radzimirski
4. miejsce - Bartosz Bąk
5. miejsce - Jakub Tofilski

Grupa A /dziewczęta roczniki 2006-2013/
1. miejsce - Nina Prokopowicz
2. miejsce - Hanna Pudło
3. miejsce - Jagoda Kustwan
4. miejsce - Martyna Marszałek
5. miejsce - Zofia Pietrzyk

Grupa B /chłopcy rocznik 2014 i młodsi/
1. miejsce - Franciszek Pawlik
2. miejsce - Nikodem Nowak
3. miejsce - Adam Gołębiowski
4. miejsce - Jan Wierzbica
5. miejsce - Tymoteusz Mikołajczyk

Grupa B /dziewczynki 2014 i młodsze/
1. miejsce - Zofia Darocha
2. miejsce - Małgorzata Kremza
3. miejsce - Marta Mrzyk
4. miejsce - Dorota Kotyczka
5. miejsce - Laura Różycka

BM / czecho.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.