czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 lutego 2008
  • wyświetleń: 889

Zaczarowany dzieciństwa świat w MDK

24 lutego gościem niedzielnego „Krakowskiego Salonu Poezji” w Miejskim Domu Kultury był aktor Teatru Korez z Katowic. Mirosław Neinert, gdyż o Nim tu mowa, czytając wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy przywoływał wszystkim słuchaczom wspomnienia z dzieciństwa.

„Kiedy dyrektor MDK, Bolesław Folek zaprosił mnie do Salonu, okazało się, że mam problem, jaki to poeta powinien znaleźć się razem ze mną na waszej scenie: Herbert, Szymborska, Miłosz? Ale przypomniało mi się, że najpiękniejsze wiersze to te z dzieciństwa.” Zapewne dlatego, iż wiersze Tuwima, czy Brzechwy są nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, a może przede wszystkim…

Antrakty muzyczne wykonywali artyści z Małej Akademii Muzyki pani Grażyny Krzanowskiej: Jakub Hałas, Magda Kubik, Malwina Stronowska, Anetka Świerkot i Kasia Wiśniewska. No i oczywiście, życzymy naszemu gościowi, żeby spełniło się Jego marzenie, a mianowicie zrobienie filmu dokumentalnego do wiersza „Kaczka Dziwaczka”.

UG Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.