czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 25 marca 2008
  • wyświetleń: 3203

Książę Mantui z Czechowic-Dziedzic

Wybitne kreacje, jakie Piotr Beczała stworzył na deskach scen: Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Opera Bastille w Paryżu, La Scali w Mediolanie, Opery w San Francisco, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Tokio, Wiednia, Berlina czy Monachium, na estradach koncertowych Moskwy, Bilbao, Amsterdamu czy Cleveland, znaczą drogę kariery pana Piotra.

Reklama

Książę Mantui z Czechowic-Dziedzic
Piotr Beczała
fot. beczala.com


Po ostatnim sukcesie na berlińskiej scenie w „Balu Maskowym” Verdiego, krytyka stwierdziła, że to najlepsze wykonanie postaci Riccardo od czasu świetności Pavarottiego. Od szeregu lat wskazywany jest jako następca trzech wielkich tenorów: Pavarottiego, Dominga, Carrerasa.

Uważany jest również za najlepszego na świecie wykonawcę partii księcia Mantui w „Rigoletcie” Verdiego (aria „La donna e mobille”). To specjalnie dla niego przygotowywane są premierowe produkcje w Staatsoper w Wiedniu, Covent Garden w Londynie i Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Dyrektorzy najbardziej prestiżowych scen operowych z kilkuletnim wyprzedzeniem zabiegają o występy naszego wielkiego tenora. W programach teatralnych oraz w licznych wywiadach, artysta wskazuje na swoje pochodzenie z Czechowic-Dziedzic. Fani i dyrektorzy łamią sobie język na tej nazwie.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.