Reklama

Rozrywka

  • 11 czerwca 2003
  • wyświetleń: 961

O alternatywie dla pociągów

PKP systematycznie redukuje liczbę pociągów osobowych. Od 1-go lipca prawdopodobnie na Śląsku będzie kursowało o 85 pociągów mniej. Czy dla pociągów altenatywą mogą stać się autobusy? Większość mieszkańców Czechowic, którzy uczą się i pracują w Bielsku dojeżdża do stolicy Podbeskidzia nie pociągiem, ale autobusem właśnie. Po pierwsze przystanek autobusowy jest zlokalizowany zazwyczaj bliżej domu niż dworzec kolejowy, po drugie bilety autobusowe są tańsze od kolejowych. Szef czechowickiego PKM-u Sylwester Broncel chciałby, by jego autobusy kursowały również do Pszczyny i Goczałkowic.

Co na to władze Pszczyny i Goczałkowic? Wicebumistrz Pszczyny Jan Duda oraz wicewójt Goczałkowic Jan Puchała nie mają nic przeciwko, ale raczej nie zamierzają przeznaczać na ten cel pieniędzy z budżetów swoich gmin. Tymczasem dyrektor czechowickiego PKM-u liczy na dotację z Pszczyny i Goczałkowic. Pomysł Sylwestra Broncla nie zostanie więc zapewne zrealizowany.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.