czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1069

Mali rysownicy z Czechowic-Dziedzic

W trzeciej edycji konkursu plastycznego Akademii Misia Haribo, zatytułowanym „Książeczka przedszkolaka ” udział wzięło ponad 1200 przedszkoli z całej Polski. Prace z 10 placówek, które zajęły 1 miejsce zostaną umieszczone w książeczce wydanej przez Akademię. Na drugim miejscu znalazło się 50 przedszkoli, a kolejne 54 otrzymały wyróżnienia.

Mali rysownicy z Czechowic-Dziedzic


Akademia Misia Haribo już po raz trzeci zaprosiła przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym. Tym razem, zadaniem dzieci było stworzenie ilustracji do czterech wierszyków napisanych specjalnie dla Akademii. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo przedszkola z: Elbląga, Chorzelowa, Oświęcimia, Nowego Sącza, Szklarskiej Poręby, Gostynia, Czechowic Dziedzic, Częstochowy, Legnicy i Słubic.

Wybrane ilustracje dzieci z tych placówek zostaną wydane w „Książeczce przedszkolaka”, która trafi do wszystkich uczestników konkursu. Na drugim miejscu znalazło się 50 przedszkoli z całej Polski. Jury zdecydowało również o wyróżnieniu 54 innych placówek, które nadesłały piękne i niezwykle starannie wykonane prace. Lista nagrodzonych przedszkoli dostępna jest na stronie www.haribo.com, w zakładce Akademii Misia Haribo.

Stworzenie ilustracji do wierszyków nie było zadaniem łatwym, a mimo to mali rysownicy poradzili sobie z nim doskonale. „Prace nadesłane w tej edycji konkursu zachwycały nie tylko starannością wykonania, czy kolorystyką, ale również oryginalnością i pomysłowością” – mówi Halina Żórawińska, ekspert Akademii Misia Haribo i członek jury. „Głównym celem konkursów Akademii jest rozwijanie sprawności manualnej przedszkolaków, niezwykle istotnej przy późniejszej nauce pisania. Natomiast rysowanie ze słuchu – na którym opierało się zadanie trzeciej edycji - korzystnie wpływa na rozwój percepcji słuchowej, a także pobudza wyobraźnię, oraz zdolność formułowania myśli” – dodaje Żórawińska. Przy ocenie prac jury kierowało się zgodnością ilustracji z treścią wierszyków, starannością i samodzielnością wykonania, pomysłowością oraz ogólnym wrażeniem estetycznym.

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymają nagrody w postaci zestawów plastycznych i puzzli. Wyróżnionym przedszkolom przyznane zostaną pamiątkowe dyplomy. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie dostaną oraz „Książeczkę przedszkolaka” z wierszykami i ilustracjami zwycięzców konkursu.

„Cieszymy się, że kolejne edycje konkursu Akademii Misia Haribo spotykają się z tak dużym zainteresowaniem” – mówi Beata Falińska-Zubko, Marketing Manager Haribo Sp. z o.o. „Ilość nadsyłanych prac oraz pozytywny odzew ze strony przedszkoli są dla nas najlepszym dowodem na to, że wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym jest potrzebne i powinno być kontynuowane – dodaje Falińska.

W oczekiwaniu na kolejną edycję konkursu zapraszamy wychowawców, rodziców i dzieci do odwiedzenia strony www.haribo.com, gdzie działa internetowa Akademia Misia Haribo. Znajdują się tam porady ekspertów z dziedziny psychologii, pedagogiki i żywienia oraz scenariusze gier i zabaw dla najmłodszych.

Akademia Misia Haribo to długofalowy program społeczny, którego celem jest wspieranie edukacji najmłodszych. Program skierowany jest do przedszkoli, rodziców dbających o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście do dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 86 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki Halina Żórawińska, psycholog-logopeda Krystyna Zielińska, dr pediatra Piotr Albrecht oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademia działa także w Internecie, na stronie www.haribo.com, gdzie dostępne są porady ekspertów oraz scenariusze zabaw dla najmłodszych.

Akademia Misia Haribo

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.