Rozrywka

  • 13 lipca 2008
  • wyświetleń: 1136

Z bajkoteki naszych rodziców

W dwa pierwsze wtorki lipca Filia Nr 1 gościła uczniów SP Nr 3 uczestniczących w akcji „Lato”. Celem spotkania była wakacyjna zabawa, a także edukacja – przybliżenie historii korzystania z „multimediów” w czasach dzieciństwa naszych rodziców.

Z bajkoteki naszych rodziców
fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Podczas pierwszego spotkania dzieci oglądały bajki z kliszy wyświetlane za pomocą rzutnika - między innymi „Bajkę o diable Borucie z Łęczycy”. Opisywały wygląd diabła i wspólnie wykonały jego portret.

W trakcie drugiego spotkania wysłuchały utworów muzycznych i fragmentów bajek nagranych na starych płytach winylowych otworzonych za pomocą gramofonu. Miła studentka Dorota Machlowska przeczytała dzieciom „Baśń o aniele Bonifacym”. Dzieci opisywały wygląd aniołów aby potem wykonać recyklingowe anioły. Były jeszcze krzyżówki, znane i nieznane powiedzonka o aniołach, diabłach, chochlikach i czortach wszelakich, dużo śmiechu i wesołej zabawy.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.