Rozrywka

  • 20 lipca 2008
  • wyświetleń: 1682

Landskapiści: plener i wystawa

Czechowicka Formacja Fotograficzna Landskapiści zaprasza w dniach 15-17 sierpnia br. na pierwszy plener organizowany przy współpracy i pod patronatem Polskiego Związku Modern Piktorialistów. W plenerze mogą wziąć udział wszyscy chętni, aktywnie fotografujący!

Pierworodnym tematem pleneru będzie "Miasto". I to miasto nie byle jakie - bo "Śląsk" jako całość (ze szczególnym uwzględnieniem Katowic, Bytomia, Siemianowic, Świętochłowic, Chorzowa itp. z mocnym wyróżnieniem Będzina). Aglomeracja śląska wg organizatorów wyróżnia się mocno swoją odrębnością kulturową i etniczną od reszty kraju, mocne powiązania rodzinne z Niemcami (atut w pokazaniu wystawy "Miasto" w Niemczech, a później w innych krajach Europy), wyjątkowa fotogeniczność – szczególnie z punktu widzenia fotografii piktorialnej, to tylko jedne z atutów.

Najważniejszym aspektem pleneru będzie wernisaż wystawy „Piktorialiści Polscy” inaugurujący działalność PZMP, wystawy będącej bez wątpienia wydarzeniem kulturalnym dużej miary. Zostanie ona zaprezentowana 16 sierpnia 2008 roku w Galerii Obok przy Teatrze Małym w Tychach. Na wystawie będzie można zobaczyć 177 wybranych prac 35 autorów. Wszystkie prezentowane prace utrzymane są w konwencji piktorialnej.

UM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.