czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 września 2009
  • wyświetleń: 1174

Z biblioteką na dobrych falach

W sobotnie popołudnie rozpoczął się nowy projekt Biblioteki „Na dobrych falach – warsztaty artystyczne dla młodzieży z terenu gminy Czechowice-Dziedzice”.

W inauguracyjnym spotkaniu udział wzięło dziesięć osób, które z zapałem przystały na realizację głównego założenia projektu – stworzenia słuchowiska na podstawie „Burzy” Williama Szekspira. Nieocenieni warsztatowcy – Edyta Bieniek oraz Marcin Tomaszek – zaprezentowali idee teatru elżbietańskiego, przedstawili zasady gry aktorskiej i scharakteryzowali postaci dramatu, tak, aby każdy uczestnik „poczuł” sobie przypisaną rolę.

W zabawowych warsztatach pozwolili każdemu zaprezentować swój potencjał aktorski, a pierwsza próba czytania ról potwierdziła entuzjastyczne nastawienie młodzieży do całego pomysłu. Wraz z nagrywaniem słuchowiska uczestnicy stworzą także fotograficzne ilustracje do kolejnych scen, które zaprezentuje Galeria ExLibris podczas listopadowego wernisażu.

Projekt jest współfinansowany z budżetu gminy Czechowice-Dziedzice oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.