czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 2 października 2009
  • wyświetleń: 1311

Nowy przewodnik po Śląsku

W księgarniach pojawiła się nowa pozycja reklamująca atrakcje województwa śląskiego. "Śląskie. Przewodnik Pozytywny" zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego i promowane jest w ramach kampanii "Śląskie. Pozytywna energia".

Reklama

Nowy przewodnik po Śląsku


Województwo śląskie to jedna z najciekawszych i najbardziej zaskakujących turystę części Polski. Są tu oczywiście - od dawna kojarzące się ze Śląskiem - wielkie miasta, kopalnie oraz inne unikatowe zabytki techniki, ale w tej niezwykłej krainie nie brak też atrakcji innego typu, choćby takich jak najsłynniejsze polskie miejsce pielgrzymkowe - sanktuarium na Jasnej Górze, potężne ruiny zamków na Szlaku Orlich Gniazd czy jedne z najbardziej malowniczych polskich gór - Beskidy. Do poznania niezwykłych atrakcji śląskiego zachęca najnowszy przewodnik turystyczny "Śląskie. Przewodnik Pozytywny" wydany przez Śląską Organizację Turystyczną we współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl.

"Śląskie. Przewodnik Pozytywny" to jak do tej pory najbardziej obszerne wydawnictwo, pokazujące bogactwo i różnorodność województwa śląskiego - wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej. - Tylko u nas poznać można żywą historię - wejść do wnętrza cieszyńskiej rotundy, którą wszyscy kojarzymy z 20-złotowego banknotu, wziąć udział w rekonstrukcji bitwy na zamku Ogrodzieniec, zjechać 320 metrów pod ziemię żeby zobaczyć przedstawienie teatralne w Kopalni Guido w Zabrzu, czy dopingować naszych sportowców w legendarnym katowickim Spodku. Architektura drewniana, sporty (nie tylko)ekstremalne, wielkie wydarzenia czy, będący prawdziwym turystycznym hitem, Szlak Zabytków Techniki - wszystko to można zobaczyć tylko w Śląskim - dodaje.

Oprócz opisu ciekawych zabytków i zakątków oraz miast i miejscowości na 336 stronach przewodnika prezentowane są również przydatne informacje praktyczne. Autorka, która przemierzyła województwo śląskie wzdłuż i wszerz podpowiada m. in. gdzie przenocować i posilić się w poszczególnych miejscowościach. Po śląskim podróżowała ze swoim synkiem, w przewodniku znalazły się więc również przydatne wskazówki dla rodzin z dziećmi. Autorka stworzyła też subiektywne propozycje 1- lub 2-dniowych wycieczek, pozwalających zobaczyć różnorodne atrakcje znajdujące się blisko siebie - trasy te można pokonać samochodem, rowerem lub pieszo. Całości dopełnia mnóstwo barwnych fotografii, rysunków i mapek czy ciekawostek w ramkach.

aka / czecho.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.