czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 lutego 2010
  • wyświetleń: 4950

Koncert muzyki rosyjskiej w MDK

Wszyscy miłośnicy kultury rosyjskiej i nie tylko mieli niebywałą okazję uczestniczyć w koncercie współczesnej muzyki rosyjskiej projektu Michał Bober & Sticky Hands. Występ odbył się 20 lutego w ramach Przeglądu Kina Rosyjskiego „Sąsiedzi – Teraz Rosja”.

Koncert muzyki rosyjskiej w MDK


Michał Bober & Sticky Hands - to wyjątkowy projekt w wykonaniu doświadczonych artystów z Wrocławia i Opola. Siłę wokalną stanowią trzy osoby: Michał Bober, Joanna Przybyła oraz Beata Kurda. Zespół „Sticky Hands” to pięcioro muzyków z Wrocławia: Adam Buczma, Karol Gola, Łukasz Matyasik, Zbyszek Opiela i Krzysztof Rolak.

Koncert był niezapomnianą podróżą w świat współczesnej popularnej muzyki rosyjskiej. Dzięki powstałym w ostatnich latach przebojom, takim jak „Chernyj bumer” Seryogi czy „V oblakie taya” Stasa Piechy, a także odświeżonym hitom typu „Serce” Leonida Utiesowa, mieliśmy do czynienia z niezwykłą muzyczną mozaiką, w której nie zabrakło również polskich akcentów.

Projekt powstał w 2007 roku we Wrocławiu z inicjatywy Michała Bobera - wokalisty, który kształcił się w Opolskim Studiu Piosenki. W 2006 roku, podczas pobytu w Moskwie, przez cztery miesiące uczęszczał na zajęcia do Państwowej Wyższej Szkoły Estradowo-Jazzowej. W tym czasie zdążył także wystąpić w moskiewskim klubie, oraz zakwalifikować się do finału ogólnokrajowego festiwalu „Zolotaya Pchela”.

„Pobyt w Moskwie uświadomił mi, jak bogata, różnorodna i wyjątkowa jest rosyjska kultura. Postanowiłem spoić w jedną całość dwie moje pasje: miłość do muzyki i do kultury rosyjskiej, czego efektem jest właśnie ten koncert. Zależy mi na tym, aby Polacy byli świadomymi odbiorcami wschodniej muzyki. Będę zadowolony, jeżeli mój projekt się do tego w jakikolwiek sposób przyczyni”.

aka / czecho.pl źródło: www.terazRosja.pl

--------------------

www.zloteobraczki.pl/public/logo/21_centrum_fotograficzne_ryszard_zoczek_974.jpg align=right>Autor zdjęć: Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek
www: centrumfotograficzne.com target=_blank class=dodaj>centrumfotograficzne.com
mail: ryszard@centrumfotograficzne.com
tel. 0 600 065 053

Koncert muzyki rosyjskiej w MDK · fot. Ryszard Żoczek / centrumfotograficzne.com

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.