czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 28 lutego 2010
  • wyświetleń: 1069

Decoupage: Małe dzieła sztuki

W każdy wtorek o godzinie 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej filii nr 10 odbywają się zajęcia decoupage.

Decoupage to sztuka ozdabiania przedmiotów wycinankami z papieru. Nazwa "decoupage" pochodzi z języka francuskiego i odnosi się do sztuki ozdabiania papierowymi wycinankami różnych przedmiotów, począwszy od małych pudełeczek po meble.

Technika ta umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych – z papierów lub serwetek – i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: najczęściej drewnianą, ale nie tylko można również dekorować powierzchnie metalowe, ceramiczne, tekturowe powstają efektownie ozdobienie przedmioty: meble, skrzynki, kasetki, tacki, czy doniczki.

Do ozdobienia przedmiotów tą techniką potrzebne są zazwyczaj farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej do serwetek, lakier pękający, środki konserwujące, lakiery.

Decoupage świetnie rozwija zdolności manualne, plastyczne. Jak przyznają uczestniczki to przepiękna technika, ale również świetna forma wspólnego spędzania czasu z innymi warsztatowiczkami. Zdaniem Barbary Lach, prowadzącej warsztaty decoupage to zajęcie, które doskonale relaksuje i przynosi wiele satysfakcji. Dzięki tej technice można we własnym zakresie odnowić stary nieciekawy przedmiot, który już się opatrzył i znudził.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.