czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 września 2010
  • wyświetleń: 4305

Rajd: Poznajemy Naszą Gminę

W sobotę, 16 października w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się tradycyjny Rajd „Poznajemy Naszą Gminę”.

Do udziału mogą zgłaszać się wyłącznie grupy szkolne pod opieką osoby dorosłej lub grupy reprezentujące inne organizacje, jak np. stowarzyszenia, kluby itp. Jedna grupa powinna liczyć nie więcej niż 10 osób + opiekun.

Rajd odbywać będzie się w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Drużyny, które dotrą na metę rajdu i tam złożą test rajdowy z największą liczbą prawidłowych odpowiedzi, mają szansę na zwycięstwo w danej kategorii. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w danej kategorii drużyny otrzymają pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody.

Każda grupa na starcie otrzyma zestaw wraz z planem gminy i zestawem zadań (pytań) i testem. Zadaniem grupy będzie przejście pieszo wyznaczonej trasy rajdowej o udzielenie odpowiedzi na pytania testowe, dotyczące naszej Gminy. Pytania będą z różnych dziedzin, toteż orientacja w terenie i wiedza o Gminie, jej topografii, geografii, warunkach przyrodniczych i życiu społecznym, kulturalnym i sportowym są bardzo istotne. Niektóre z pytań będą dotyczyły bezpośrednio trasy rajdowej, stąd na szlak należy zabrać kompas, coś do mierzenia, apteczkę i… dużo dobrego humoru.

Start tradycyjnie na dworcu autobusowym w Czechowicach-Dziedzicach w sobotę o 8:00 rano, meta rajdu natomiast będzie znajdowała się na kąpielisku MOSiR-u przy ul. Legionów. Dodatkowo, oceniany będzie ubiór - stąd zalecenie, aby zawodnicy w danych drużynach ubrani byli w sposób jednolity, ciekawy, charakterystyczny i najlepiej niepowtarzalny.
Na mecie na uczestników czekać będzie ciepły posiłek.

Rajd „Poznajemy Naszą Gminę” to nie tylko zabawa - ma również wymiar edukacyjny. Uczestnicy mają okazję poznać nasze okolice i sprawdzić swoją wiedzę o sprawach naszej Gminy. To doskonała terenowa lekcja edukacji regionalnej.

W tym roku do wyboru drużyny mają trzy trasy rajdowe:
1) szlak miejsc pamięci
2) szlak figur i kapliczek przydrożnych
3) szlak pomników przyrody

Kartę zgłoszenia grupy należy pobrać na stronie www.ofs.org.pl i prawidłowo wypełnić, określając numer wybranej trasy do przejścia. Karty należy wypełniać elektronicznie i przesyłać jako załącznik na adres ofs.zawody@gmail.com najpóźniej do środy 7 października do godz. 17:00 z adresu mailowego szkoły, którą dana grupa będzie reprezentować.

W sytuacjach wyjątkowych można składać karty wydrukowane u organizatora w sposób odrębny, określony i ustalony z organizatorem. W razie pytań należy kontaktować się z organizatorem - Paweł Mizera, Tel. 501 319 041

Z każdej szkoły zgłosić może się dowolna ilość grup z opiekunami. Zachęcamy do udziału i wspólnej zabawy!

Organizatorami Rajdu są Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.