czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 10 lutego 2011
  • wyświetleń: 1495

Wystawa malarstwa na szkle

Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Bestwińskiej serdecznie zapraszają na wystawę malarstwa na szkle autorstwa Olgi Tomanek. Na wystawie podziwiać można głownie Madonny oraz postacie święte. Nie zabrakło jednak akcentów związanych z przyrodą czy martwą naturą.

Wystawa malarstwa na szkle


Artystka ma na swoim koncie takie wyróżnienia jak: I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Malarstwa na Szkle, I miejsce w I Powiatowym Turnieju „Skarbiec Ziemi Bielskiej”, I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, Nagrodę Specjalną Jury w X Konkursie Plastycznym dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla.

Prace Olgi Tomanek można było oglądać na takich wystawach jak „Patroni Polski i Europy w Sztuce Ludowej”, na Festiwalu Talentów Województwa Śląskiego - „UWAGA TALENT” oraz Przeglądach Sztuki Nieprofesjonalnej. Tym razem prace artystki zawisły w galerii „Na prowincji” w Muzeum Regionalnym w Bestwinie.

aka / czecho.pl, źródło; Muzeum w Bestwinie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.