czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 21 czerwca 2011
  • wyświetleń: 4715

I miejsce żaków UMKS 3

Nasza drużyna, jako świeżo upieczony mistrz okręgu bielskiego w swojej kategorii wiekowej, 19 czerwca gościnnie uczestniczyła w ostatnim turnieju finałowym Pszczyńskiej Ligi Żaków.

Reklama

żaki, umks trójka


Nasz zespół wygrał swoją grupę, co pozwoliło awansować do półfinału. W meczu o wejście do finału zwyciężyliśmy z LKS Studzienice. W ostatnim meczu 8 kolejki ligi spotkały się drużyny, które zdecydowanie prowadziły w klasyfikacji generalnej. UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice po bezbramkowym remisie zwyciężyła w rzutach karnych UKS Centrum Pszczyna 2000 2 do 0. W turnieju finałowym zajęliśmy I miejsce, jednak w ogólnej klasyfikacji ze stratą 1 punktu do zwycięzców zajęliśmy w tych rozgrywkach II miejsce, podobnie jak w zeszłym roku. Nasz zawodnik Mateusz Borgieł w finałowym turnieju został królem strzelców zdobywając 4 bramki.

Klub UMKS Trójka chciałby podziękować MORiS i POSiR Pszczyna za możliwość udziału w rozgrywkach organizowanych przez wspomniane wcześniej pszczyńskie ośrodki sportu. Mamy nadzieję, że w przyszłości również współpraca pozwoli gościnnie uczestniczyć naszemu klubowi w podobnych imprezach piłkarskich.

Tabela:
1. UKS Centrum Pszczyna 2000 48 pkt.
2. UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice 47 pkt.
3. LKS Studzienice 33 pkt.
4. UKS Centrum Pszczyna 2001 31 pkt.
5. LKS Łąka 24 pkt.
6. LKS Wisła Wielka 10 pkt.
7. Orły Mirosława K. 6 pkt.
8. Znicz Jankowice 4 pkt.

Podsumowanie rozgrywek z udziałem żaków z Czechowic-Dziedzic w sezonie 2010/2011 : Mistrzostwo Ligi Halowej o Puchar Starosty Bielskiego, Mistrzostwo Ligi o Puchar Prezesa Bielskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej, Wicemistrzostwo Pszczyńskiej Ligi Żaków.
Warto dodać, że nasi piłkarze w licznych, silnie obsadzonych turniejach z drużynami ze śląska zajmowali miejsca na podium, wyprzedzając takie drużyny jak: GKS Katowice, Rozwój Katowice, Promotor Zabrze, Gwiazda Ruda Śląska, GKS Tychy, GKS Jastrzębie, Dąbrowa Górnicza.

W rozgrywkach ligowych w okręgu bielskim udało nam się pokonać najsilniejsze kluby z naszego regionu Rekord Bielsko-Biała i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jest się czym chwalić. Powszechnie wiadomo, że wyniki nie są najważniejsze, jednak cieszy postawa chłopaków. Miejmy nadzieję, że również w kolejnych kategoriach wiekowych uda się naszym najmłodszym piłkarzom utrzymać wysoki poziom.

Wielkie podziękowania za wspieranie naszej grupy oprócz zarządowi klubu należą się również sponsorom, czyli firmom: POLPLAST, Aptekom Hipokrates, Sew-Met.

Skład podopiecznych trenera Mariusza Maławego: Michał Wieczorek, Daniel Jonkisz, Grzegorz Abramek, Adrian Iciek, Piotr Strączek, Krystian Hebda, Jakub Wojtyła, Korneliusz Burian, Mateusz Borgieł, Jakub Przewoźnik, Sebastian Babicki, Dawid Bieńko, Marek Czapnik, Dawid Byrdziak, Maciej Rąbel.

Mariusz Maławy / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.