czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 27 lipca 2011
  • wyświetleń: 6078

Starty naszych lekkoatletów

W dniu 24 lipca biegacze z LUKS Zabrzeg wzięli udział w XIX Mistrzostwach Polski w biegach górskich w Międzygórzu.

Starty naszych lekkoatletów · fot. Jan Kobędza


W najmłodszej kategorii wiekowej do 9 lat zwyciężył uczeń SP-3 Maksymilian Kwaśniak. W kategorii wiekowej do 11 lat triumfował jego szkolny kolega Jakub Laszczak. W kategorii do 13 lat wśród dziewcząt srebrny medal zdobyła uczennica z SP w Zabrzegu Martyna Pniok, brązowy medal zdobyła Paulina Kozioł z SP-, a V miejsce zajęła Oliwia Kwaśniak z tej samej szkoły. Wśród chłopców zwyciężyli uczniowie SP-2. Im zdobył Jakub Marek II byl Mateusz Banach a VIm zajął Filip Grygierczyk

W punktacji zespolonej w stawce ponad 50 klubów zajęliśmy III m i wróciliśmy z pięknym pucharem. Zwycięstwo zespołowe byłoby nasze gdyby mogli wystartować nasi najlepsi młodzicy i juniorzy wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w biegach górskich, jednak uczniowskiego klubu nie stać na wynajęcie busa na tak długą trasę. W zawodach wzięliśmy udział tylko dzięki uprzejmości i bezinteresowności rodziców - Panów Kozioła i Kwaśniaka, którzy wyjechali własnymi samochodami i z własnym paliwem. Dziękujemy.

W dniach od 22 do 24 lipca w Płocku trzy lekkoatletki wzięły udział w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży. Wiktoria Szlagor i Elżbieta Glogowska wypadły poniżej oczekiwań - Wiktoria zajęła XiV m w rzucie oszczepem, a Ela była XIX w biegu na 200m. Dobrze wystartowała Paulina Kretschmer w chodzie sportowym na 5km-wynik zbliżony do rekordu życiowego dał jej XVIIm w bardzo silnej stawce rywalek.

Udanie wystartowali lekkoatleci w mitingu wakacyjnym w Sosnowcu w dniu 16 lipca. Rekordy życiowe ustanowili: Martyna Pniok, Jakub Rdzanek, Jakub Marek i Mateusz Banach w biegu na 800m, Oliwia Kwasniak i Tomasz Zolich w biegu na 200m oraz Paulina Koziol w biegu na 400m.

W dniu 12 sierpnia 20-osobowa grupa lekkoatletów pod opieka trenerów Jana Kobedzy i Wioletty Płoskonki wyjeżdża na 2-tygodniowy obóz sportowy do Pucka,gdzie szlifować będą formę przed II częścią sezonu lekkoatletycznego.

Jan Kobędza / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.