czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 3 września 2011
  • 27 września 2011
  • wyświetleń: 6119

Rolkowisko na terenie BPTL

W sobotę, 24 września o godz. 10 w wybudowanym na granicy Czechowic - Dziedzic i gminy Bestwina Bielskim Parku Technologicznym Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji odbyło się "Rolkowisko", czyli święto łyżworolkarzy, a patronat nad tą imprezą sprawowali: burmistrz Czechowic - Dziedzic Marian Błachut i wójt gminy Bestwina Stefan Wodniak. W organizację imprezy włączyła się również Pani Joanna Badowska, kandydatka do Sejmu RP z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Reklama

rolki


Organizatorami Rolkowiska byli wychowawcy świetlicy środowiskowej "Słoneczko" z Kaniowa - Mariola Płachno i Dorota Beniowska oraz Alicja Skrudlik, Iwona Sojka, Łukasz Furczyk, Artur Beniowski, Arkadiusz Czaja, Marcin Furczyk, Jerzy Zużałek, do współpracy przyłączyła się także świetlica dla dzieci i młodzieży "Zatoka" z Czechowic-Dziedzic.

Pogoda była bardzo ładna, więc dopisali również uczestnicy zjawiając się dosyć licznie wraz z rodzicami i opiekunami. Pierwszym biegiem, jaki się odbył była rywalizacja na trasie 1,5 km ze startem w pobliżu kopalni i przejazdem na lądowisko. Udział w nim mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek i płeć.

Olbrzymią niespodzianką było to, że zwyciężyli w nim dwaj trzecioklasiści. Pierwszy na linii mety zameldował się 9-cio letni Filip Hałas, drugi był Dawid Adamaszek, trzeci Jakub Szkuta. Najlepszą dziewczynką okazała się Marzena Pawlus.

Filip Hałas i Marzena Pawlus odebrali pamiątkowe statuetki ufundowane przez burmistrza Mariana Błachuta i wójta Stefana Wodniaka oraz nagrody zakupione przez organizatorów dzięki wsparciu sponsorów.

Wśród maluchów zwyciężyła Czopek Weronika przed Rafałem Beniowskim i Klarą Gęszka. Wśród uczniów klas 2 - 3 najlepszy był Filip Hałas przed Dawidem Adamaszkiem i Dominiką Sojka.

Klasy 4 - 6 dziewczęta: 1. Pawlus Marzena, 2. Hereda Joanna, 3. Grygierzec Weronika.

Klasy 4 - 6 chłopcy: 1. Szyma Łukasz, 2. Bylok Mateusz, 3. Sieńczak Michał.

Gimnazjum - dziewczęta: 1. Olek Dominika, 2. Gola Wioletta.

Gimnazjum - chłopcy: 1. Zontek Mateusz, 2. Czopek Szymon.

Dorośli - kobiety: 1. Beniowska Dorota, 2. Iwona Sojka.

Dorośli - mężczyźni: 1. Furczyk Marcin, 2. Jerzy Zużałek, 3. Szkuta Tadeusz.

W biegu sztafetowym, w którym ścigali się reprezentanci gminy Bestwina z przedstawicielami Czechowic - Dziedzic wygrała drużyna gminy Bestwina.

Oprócz typowych biegów dzieci rywalizowały również ze sobą w konkurencjach rekreacyjno-sprawnościowych. W slalomie z piłeczką na łyżeczce najlepsza była Marzena Pawlus, druga Joanna Hereda, trzecia Paulina Nawalany. Wśród chłopców najszybciej trasę slalomu przebyli: Sosna Jan, Sieńczak Michał, Szyma Łukasz. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika odebrał z rąk wójta Stefana Wodniaka i Pani Joanny Badowskiej pięcioletni Remigiusz Ochal.

Organizatorzy składają gorące podziękowania Panu prezesowi Tomaszowi Marek za udostępnienie terenu Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji, gdzie można było bezpiecznie przeprowadzić wszystkie konkurencje.

Oprócz wspomnianych już Urzędów: Gminy Bestwina i Miasta i Gminy Czechowice-Dziedzice oraz kandydatki na posła do Sejmu RP Pani Joanny Badowskiej pomocy finansowej udzieliło również parę osób, które chciały zachować anonimowość.

Podziękowania kierowane są również w stronę Grupy Ratownictwa Drogowego PCK z Czechowic - Dziedzic oraz tych wszystkim, którzy przyczynili się tego, aby przez kilka godzin dzieci i młodzież mogły spędzić miło swój czas.

danielek2002

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.