Sport

  • 7 grudnia 2011
  • wyświetleń: 4644

Czechowickie drużyny w LF

Pierwsze punkty II lidze futsalu zdobyli Południowcy, wygrywając z bardzo wymagającym przeciwnikiem. W tej samej klasie rozgrywkowej drużyna Innego Zespołu podobnie jak przed tygodniem roztrwoniła bezpieczne prowadzenie. Jednak tym razem nie udało utrzymać korzystnego wyniku. Nasz reprezentant I Ligi Belfer Team, mimo dobrej pierwszej połowy przegrał po bardzo słabej drugiej odsłonie z Japi Budem. Enigma w III Lidze zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu.

Czechowickie drużyny w IV kolejce LF · fot. Andrzej Puchała


I Liga

Drużyna Belfrów kolejny raz była lepsza po pierwszej połowie od przeciwników i gdyby mecze kończyły się po 20 minutach ten zespół był by w "czubie" tabeli, jednak drugie połowy w ich wykonaniu wskazują na walkę tylko o utrzymanie w grupie spadkowej.
Wyrównane 20 minut mieliśmy w pojedynku Japi-Budu z Belfrem. Po zmianie stron jednak hat-trick skompletował Zdunek i co prawda Belfer zdobył jeszcze bramkę kontaktową, to jednak Japi-Bud utrzymywał bezpieczny dystans do przeciwnika i pewnie wygrał. Na dodatek od 28 minuty drużyna z Czechowic grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla  Żurka. Zdunek w końcówce meczu mógł poprawić swój dorobek bramkowy jednak nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego.

Belfer Team - Japi Bud 3 : 7 (2:1)
Bramki: Żurek Ł. 18’, Anderko Ł. 19’, Szędzielarz Ł. 31’

II Liga

Bardzo zacięte i obfitujące w faule było spotkanie między Eurobudem, a Innym Zespołem. Początkowo wydawało się, że drużyna z Czechowic lepiej weszła w spotkanie. Prowadzili już 4:1, ale pozwolili rywalom na uchwycenie kontaktu jeszcze przed przerwą. Potem za sprawą Damaza Inny Zespoł dwa razy odskakiwał na dwie bramki przewagi, ale ostatecznie zawodnicy z Miedźnej doprowadzili do remisu. Na minutę przed końcem Eurobud za sprawą Krzystolika wyszedł na prowadzenie, którego nie dał już sobie odebrać. Skalę dramatyzmu potwierdza jeszcze fakt, że w samej końcówce zawodnicy obu drużyn zmarnowali po jednym przedłużonym rzucie karnym. Co gorsza na sekundy przed końcowym gwizdkiem Inny Zespół nie trafił praktycznie do pustej już bramki!

Inny Zespół - Eurobud 6 : 7 (4:3)
Bramki: Kimla K. 2’, 10’, Damaz A. 28’, 31’, Mitoraj M. 5’, Sroka P. 11’

Inny przedstawiciel Czechowic w drugiej lidze odniósł pierwsze zwycięstwo. Po wyrównanym meczu Northtec Południowcy pokonali Sew-Met. Wynik został ustalony już w 23 minucie i mimo nerwowej końcówki w sumie zasłużenie wygrali czechowiczanie. Dzięki temu zwycięstwu pomarańczowo-czarni odbili się od dna tabeli i dogonili na 1 punkt Sew-Met.

Northec Południowcy - Sew-Met 4 : 3 (3:2)
Bramki: Płonka A. 15’, 22’, Gibas K. 3’, Buda S. 13’

III Liga

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła Enigma. I drugi raz zwyciężyła jedną bramką. Dla Piaskowej, która w poprzednich latach prezentowała się przyzwoicie (czwarte miejsce w ubiegłym sezonie) ten sezon zaczął się fatalnie. Poza zwycięstwem w pierwszej kolejce porażka z Enigmą była już trzecią z rzędu. Enigma dzięki zwycięstwu wskoczyła na najniższy stopień podium.

Enigma - FC Piaskowa 2 : 1 (1:0)
Bramki: Wronka K. 15’, Budny A. 28’.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.