czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1818

Sukcesy sportowe SP nr 5

SP nr 5 odniosła kolejny sukces. Reprezentacja mini piłki ręcznej chłopców Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach - Dziedzicach uzyskała w czwartek 29.03.2012 awans do półfinału wojewódzkiego. Jest to trzeci półfinał młodych sportowców z SP 5.

Reklama

Pierwszy awans na ten poziom rozgrywek młodzi piłkarze z SP 5 uzyskali 05.11.2011r. na Orliku przy ZSTiL w Czechowicach - Dziedzicach. Po zaciętych meczach z silnymi rywalami z Bielska i Żywca udało się wygrać oba spotkania. Tym samym chłopcy z SP 5 okazali się najlepsi w rejonie.

Wyniki:
SP nr 27 Bielsko Biała - SP nr 5 Czechowice Dziedzice 3:4
SP nr 27 Bielsko Biała - SP Rajcza 2:0
SP nr 5 Czechowice Dziedzice - SP Rajcza 1:0

Awans na drugi półfinał udało się uzyskać 26.03.2012r. w SP 28 w Bielsku - Białej gdzie rozegrany został finał rejonowy w mini piłce siatkowej. W tym dniu siatkarze z SP 5 Cz-Dz nie dali szans swoim rówieśnikom z SP 28 w Bielsku Białej i SP Radziechowy wygrywając oba mecze i oddając tylko jednego seta przeciwnikom.

Wyniki:
SP nr 28 Bielsko-Biała - SP Radziechowy 2:1
SP nr 5 Czechowice Dziedzice - SP Radziechowy 2:1 
SP nr 28 Bielsko-Biała - SP nr 5 Czechowice Dziedzice 0:2 

Trzeci finał rejonowy, w którym reprezentanci SP 5 okazali się najlepsi miał miejsce 29.03.2012r. w SP 37 w Bielsku Białej. Młodzi sportowcy z SP 5 zdeklasowali swoich przeciwników z Bielska Białej i Żywca. Bilans bramkowy SP 5 to 41:8!

Wyniki:
Szkoła Podstawowa Międzybrodzie Bialskie - SP Katolickiego Tow. Kult. Bielsko-Biała  5:8 
Szkoła Podstawowa Międzybrodzie Bialskie - SP nr 5 Czechowice Dziedzice  5:23 
SP Katolickiego Tow. Kult.  Bielsko-Biała - SP nr 5 Czechowice Dziedzice  3:18 

Jest to ogromny sukces młodych zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach - Dziedzicach oraz ich opiekunów. Pierwszy raz w historii szkoły udało się awansować do trzech spośród czterech półfinałów wojewódzkich gier zespołowych. Czekamy na dalsze sukcesy.

Skład drużyny SP 5: Hołdys Adrian, Gajda Bartłomiej, Lech Marek, Falkowski Wojciech, Jurek Dawid, Jurek Damian, Pławecki Paweł, Fołta Wojciech, Srokol Patryk, Bieniek Dawid, Gęszka Paweł, Migdał Marek, Fołta Kacper, Czarnecki Kacper, Ciesielczyk Błażej, Borgieł Mateusz, Byrdziak Dawid, Baczyński Kacper i Mikołaj, Kapias Kacper, Smalcerz Patryk, Wiercigroch Szymon, Cyroń Krystian, Bodzek Adrian.

Błażej Dziech

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.