czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 12 czerwca 2012
  • wyświetleń: 7788

Sukcesy uczniów SP nr 5

Rok szkolny 2011/2012 to pasmo sukcesów sportowych reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Największym osiągnięciem sportowym tego roku było zajęcie historycznego II miejsca w finale województwa śląskiego w mini piłkę ręczną, który odbył się 30 maja w Zespole Szkół Sportowych w Chorzowie. Młodzi sportowcy z SP5 w meczu o wejście do finału trafili na faworyzowany zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Zawiercia. Skazani na pożarcie w tym spotkaniu młodzi czechowiczanie wznieśli się na szczyty swoich możliwości pokonując zespół z Zawiercia (trzecią drużynę śląskiej ligi młodzików) 19:11.

Sukcesy uczniów SP nr 5 wCzechowicach-Dziedzicach · fot. Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach


W meczu finałowym przeciwnikiem chłopców z SP 5 był pierwszy zespół śląskiej ligi młodzików - Szkoła Podstawowa nr 5 w Chorzowie. W tym spotkaniu pomimo ambitnej walki nie udało się wygrać z silnym rywalem i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gospodarzy z Chorzowa 21:15.

II miejsce w mini piłce ręcznej jest największym sukcesem w historii SP 5 i jednym z największych sukcesów szkół podstawowych w Czechowicach - Dziedzicach. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to już drugi awans SP 5 do finału wojewódzkiego mini piłki ręcznej. Pierwszy miał miejsce w roku ubiegłym, gdzie chłopcy z SP5 zajęli IV miejsce.

Drugim wielkim sukcesem był udział reprezentacji SP 5 w finale wojewódzkim w czwórboju lekkoatletycznym, który odbył się 06.06.2012r. w Sosnowcu. Niedoceniana ekipa chłopców z Czechowic-Dziedzic po ambitnej walce wywalczyła III miejsce, ze świetnymi rekordami życiowymi m.in. Marka Lecha w biegu na 60m - 8,1s, Bartłomieja Gajdy w biegu na 1000m - 3,07min czy Adriana Hołdysa w skoku w dal na odległość 4,95 m.

Oprócz piłki ręcznej i czwórboju lekkoatletycznego sportowcy z SP 5 mogą pochwalić się jeszcze awansem i zajęciem III miejsca w dwóch półfinałach wojewódzkich.

Pierwszy miał miejsce dnia 8 maja w Lyskach w mini piłkę nożną, gdzie nasza drużyna uległa w półfinale Szkole Podstawowej nr 3 z Rybnika 2:1. Natomiast w meczu o III miejsce rozbiła drużynę gospodarzy 5:1.

Drugi, w mini piłkę siatkową odbył się dnia 27 kwietnia w Radlinie, gdzie siatkarze z SP 5 podobnie jak w poprzednim półfinale przegrali mecz półfinałowy z SP 18 Rybnik 2:1 w setach. W małym finale pokonali drużynę SP 15 z Raciborza.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż zwycięzcy tych dwóch półfinałów wojewódzkich byli późniejszymi tryumfatorami finałów wojewódzkich.

Szkoła Podstawowa nr 5 w tym roku szkolnym osiąga historyczne sukcesy. Rzadko się zdarza, żeby jedna szkoła awansowała na poziom wojewódzki w czterech dyscyplinach sportowych. Na tym poziomie bardzo często młodzi sportowcy z Czechowic-Dziedzic musieli mierzyć się ze szkołami sportowymi z poszczególnych dyscyplin sportowych i często z nimi wygrywali.

Na sukcesy te miało wpływ wiele czynników, ale najważniejsze to: systematyczny udział zawodników w zajęciach SKS, wiele godzin poświęconych na treningi i zawody, dobra współpraca z rodzicami, zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego, wielkie wsparcie dla sportu szkolnego ze strony Pani Dyrektor Alicji Łach, dobre zaplecze sportowe i dobra organizacja sportu szkolnego w mieście Czechowice-Dziedzice.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny SP 5: Hołdys Adrian, Gajda Bartłomiej, Lech Marek, Falkowski Wojciech, Jurek Dawid, Jurek Damian, Pławecki Paweł, Fołta Wojciech, Srokol Patryk, Bieniek Dawid, Gęszka Paweł, Migdał Marek, Fołta Kacper, Czarnecki Kacper, Ciesielczyk Błażej, Borgieł Mateusz, Byrdziak Dawid, Baczyński Kacper i Mikołaj, Kapias Kacper, Smalcerz Patryk, Wiercigroch Szymon, Cyroń Krystian, Bodzek Adrian.
Opiekunowie: Renata Czarniecka, Błażej Dzieci, Grzegorz Czylok.

Błażej Dziech

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.