czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 12 listopada 2012
  • wyświetleń: 1400

Lekkoatleci w Chełmku

W dniu 9 listopada na zaproszenie MOKSiR Chełmek biegaczki i biegacze MOSiRu startowali w biegach ulicznych w Chełmku dla uczczenia Święta Niepodległości.

Szczególnie dobrze spisały się nasze zawodniczki wygrywając wszystkie biegi. W kategorii szkół podstawowych na dystansie 1000m zwyciężyła Justyna Gąsiorek przed Julią Marek, Natalią Grobarczyk i Gabrielą Ligęza.

Gimnazjalistki biegały na dystansie 2000m i tu najlepszą okazała się Martyna Pniok a srebrny medal zdobyła Natalia Jankowiak. W kategorii open kobiet na dystansie 2000m po pasjonującym finiszu wygrała Kamila Przemyk, rzutem na taśmę wyprzedzając szkolną i klubową koleżankę Elżbietę Głogowską.

Wśród gimnazjalistów w biegu na 2000m srebrny medal zdobył Kamil Gałuszka. Nasz utalentowany biegacz - dwukrotny tegoroczny złoty medalista Igrzysk Dzieci i Młodzieży w biegach górskich 11-letni Jakub Pająk spóźnił się na start swojej kategorii wiekowej i wystartował razem z gimnazjalistami gdzie po porywającym pojedynku zajął IV miejsce.

Jakub otrzymał specjalną nagrodę od organizatorów zawodów. Zawodnicy na podium zostali udekorowani dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.