Sport

  • 29 listopada 2012
  • wyświetleń: 4177

Mikołaj Wrzoł wicemistrzem Śląska

Bardzo dobry wynik w Mistrzostwach Śląska Młodzików do lat 14 osiągnął pochodzący z Zabrzega młody tenisista - Mikołaj Wrzoł.

Wrzoł
Mikołaj Wrzoł


Nasz reprezentant zdobył srebrny medal po drodze pokonując Kamila Kolendę z Rudy Śląskiej 6/0, 6/1 i swojego kolegę klubowego Filipa Foksińskiego z Bielska-Białej, 6/0, 6/0.

W finale Mikołaj nie sprostał już niestety Janowi Zasadzie z Piekar Śląskich. Mimo, że Mikołaj wygrał gładko pierwszego seta 6/1, a w drugim prowadził już 4/1, kłopoty zdrowotne i niesamowita w końcówce drugiego seta gra przeciwnika spowodowały, że przegrał drugiego seta w tie-breaku 6/7. W trzecim decydującym secie nie starczyło już Mikołajowi sił i przegrał go 4/6. Tak więc Mistrzostwo Śląska powędrowało do Piekar Śląskich, a Mikołaj musiał zadowolić się srebrnym medalem.

W grze deblowej Mikołaj razem ze swoim kolegą klubowym Michałem Czechem również dotarł do finału, w którym para bielska nie sprostała parze Wojtek Marek/Jan Zasada, której uległa w super-tiebreaku. Wynik tego meczu to 6/4, 6/7, 10/4 dla zawodników z Bytomia i Piekar.

Tak więc tym razem Mikołaj na halowych Mistrzostwach Śląska, które rozgrywane były w Bielsku na kortach BKT Advantage w dniach 24-25.11 zdobył dwa srebrne medale.

Mikołaj jest zawodnikiem Beskidzkiego Klubu Tenisowego "Advantage" Bielsko-Biała. Na co dzień chodzi do gimnazjum w Zabrzegu, a trenuje na krytych kortach tenisowych klubu, które znajdują się w Bielsku-Białej Komorowiach w Parku Rosta, w pobliżu ulicy Komorowickiej. W klubie trenuje prawie 150 dzieci, z czego ponad 20 posiada licencje tenisowe i rywalizuje w turniejach organizowanych pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego. Jego zawodnicy w ciągu zaledwie dwóch lat od powstania klubu wygrali już kilkanaście turniejów w kategoriach skrzatów, młodzików i kadetów i zdobyli kilka tytułów Mistrzostw Śląska i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek. Jest duża szansa, że w ciągu najbliższych lat w ślady Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza pójdzie też ktoś z naszego regionu.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.