czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 18 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4943

Dobre chłopaki mistrzem Orlika

Zakończyła się trzecia już edycja Amatorskiej ligii Piłki Nożnej organizowanej na Orliku w Bestwinie. Z sezonu na sezon zgłasza się coraz więcej drużyn co może świadczyć o pozytywnym odbiorze rozgrywek przez osoby uczestniczące w zmaganiach ligowych i nie tylko.Rozgrywki trwały od sierpnia 2012 roku do czerwca 2013.

W mijający weekend rozegrana została ostatnia kolejka. Prawie wszystkie mecze grane były o przysłowiową "pietruszkę" ponieważ bez wzglę na zwycięstwo którejkolwiek z ekip układ w tabeli nie ulegał zmianie, poza jednym wyjątkiem. Tak szczęśliwie ułożył się terminarz i rozstrzygnięcia w całym sezonie, że zespoły "TKKF Dankowice"oraz "Dobrych chłopaków- Bomatur"walczyły o mistrzostwo w lidze w bezpośrednim pojedynku. Zespół z Czechowic fatalnie zaczął to spotkanie tracąc bramkę już w 6 minucie, jednak ambitna i twarda gra pozwoliła na doprowadzenie do remisu w 29 minucie. Jak się okazało remis ten dawał pierwsze miejsce w lidze i triumf w sezonie 2012/2013.

Dobre chłopaki mistrzem Orlika · fot. Tomasz Zużałek


Najlepszym strzelcem ligi również po bardzo wyrównanej walce został Mariusz Siwik z dorobkiem 64 bramek. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął ubiegłoroczny "król strzelców" Łukasz Kaleta z tą samą liczbą trafień. O Tytule zdecydowało wyższe miejsce zespołu p. Siwika w lidze.

Organizator wybrał najlepszego bramkarza ligi, którym okazał się bramkarz z Czechowickiej drużyny (Dobre Chłopaki - Bomatur) - Jarosław Szwed. Obaj zawodnicy odebrali statuetki oraz nagrody rzeczowe i beczkę piwa.

W klasyfikacji fair play zwyciężył zespół The Blue, który w całym sezonie zgromadził na swoim koncie tylko 5 żółtych kartek. Nagrodą za pierwsze miejsce był komplet strojów piłkarskich. Każda z drużyn z miejsc 1 - 3 otrzymała pamiątkowe medale.

Tomasz Zużałek

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.