czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Sport

  • 16 września 2013
  • 17 września 2013
  • wyświetleń: 3940

Udane starty lekkoatletów

Znakomicie zaprezentowali się lekkoatleci LUKS Zabrzeg po powrocie z obozu sportowego w Pucku.

Reklama

Na mitingu w Sosnowcu w dniu 29.08 wartościowe rekordy życiowe ustanowili: Marcel Marszałek, Piotr Kozik, Marta Stryczek i Karolina Oleksiuk w rzucie oszczepem, Natalia Krętosz , Anna Derlich , Aleksandra Grzebelec i Bartosz Jarczok w biegu na 300m, Rafał Pająk w biegu na 100m oraz Marta Stryczek w rzucie dyskiem.

Udane starty lekkoatletów · fot. Jan Kobędza


Podczas memoriału Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka w dniu 7.09 w Chorzowie zwycięstwa Odnieśli: Justyna Surowiecka e biegu na 100m, Piotr Kozik w rzucie oszczepem i Marcel Marszałek w rzucie dyskiem.

Srebrne medale zdobyły: Oliwia Kwaśniak w biegu na 300m przez płotki znakomitym wynikiem 47, 71s.Elżbieta Głogowska w skoku w dal, na najniższym stopniu podium stanęła Marta Stryczek w rzucie oszczepem.

Ponadto rekordy życiowe ustanowili: Rafał Pająk w biegu na 100m, brat Rafała Jakub w biegu na 600m, Szymon Rokitka w biegu na 200m, Anna Derlich na 600m, Marek Wyczesany w skoku w dal, Krystian Kupczewski w biegu na 1000m oraz Grzegorz Gromala w biegu na 100m.

W jednym z najważniejszych startów w sezonie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w dniu 14.09 w Opolu nasi młodzi lekkoatleci zaprezentowali znakomitą formę i odnieśli zespołowe zwycięstwo.

Wspaniale zaprezentowały się podopieczne trenerki Wioletty Homa w biegach sprinterskich: Justyna Surowiecka w biegu na100m oraz sztafeta 4x100m w składzie: Karolina Głupczyk - Paulina Kozioł, Oliwia Kwaśniak i Justyna Surowiecka odniosły zdecydowane zwycięstwa. Srebrny medal zdobył Piotr Kozik w rzucie oszczepem a brązowy Oliwia Kwaśniak w biegu na 300m przez płotki.

Znakomite punktowane miejsca zajęli: Paulina Kozioł i Katarzyna Dziedzic w biegu na 300m, Anna Derlich w biegu na 600m, oszczepniczki: Marta Stryczek, Monika Iskrzycka i Karolina Oleksiuk, Rafał Pająk i Bartosz Jarczok w biegach płotkarskich na 110 i 300m.chodziarki na 3000m-Patrycja Mędroń, Daria Marzec i Paulina Lubecka oraz Mateusz Gawełek wrzucie oszczepem.

Na mistrzostwach Polski w dniach 28-29.09 w Radomiu nasze województwo reprezentować będą: Justyna Surowiecka w biegu na 100m, Paulina Kozioł w biegu na 300m, Oliwia Kwaśniak na 300m przez płotki, Piotr Kozik w rzucie oszczepem oraz sztafeta 4x100m dziewcząt.

Duże szanse zakwalifikowania ma również chodziarka Patrycja Mędroń. Życzymy powodzenia!

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.