Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 17 stycznia 2014
  • wyświetleń: 2231

Nagroda dla młodej biegaczki

Brązowy medal Mistrzostw Śląska Młodzików w biegu na 300 metrów, zdobyty 12 stycznia w Spale, to ostatnie trofeum 14-letniej Oliwii Kwaśniak. Utalentowana lekkoatletka z Czechowic-Dziedzic, mimo młodego wieku, od lat, z powodzeniem reprezentuje gminę na zawodach sportowych ogólnopolskiej rangi.

W uznaniu dla dotychczasowych dokonań, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny wręczyli jej nagrodę, w postaci odzieży sportowej. Do przekazania nagrody i gratulacji doszło we wtorek 14 stycznia. Oliwia pojawiła się z tatą, który zaszczepił w niej sportową pasję. Okazało się, że 14-letnia lekkoatletka zajmuje się sportem od najmłodszych lat.

Nagroda dla Oliwii Kwaśniak · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Już jako uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej, a więc w wieku 7 lat, trenowała kajakarstwo. Młodziutką Oliwię zauważył wówczas trener Jan Kobędza. Bardzo szybko okazało się, że Oliwia ma predyspozycje, by trenować lekkoatletykę, a zwłaszcza bieganie. Treningi w sekcji Lekkiej Atletyki MOSiR-u w Czechowicach-Dziedzicach Oliwia rozpoczęła w 2009 roku. Sukcesy przyszły bardzo szybko.

Medale i tytuły mistrzowskie, które Oliwia Kwaśniak od tego czasu zdobyła, dosłownie trudno zliczyć. W ubiegłym roku, startująca obecnie w barwach klubu LUKS Zabrzeg czechowiczanka, w sztafecie 4 x 100 metrów, wspólnie z koleżankami sięgnęła po tytuł wicemistrzowski w Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu. Wcześniej, w tej samej konkurencji, zdobyła złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików w Opolu.

Od lutego 2012 roku trenerką Oliwi Kwaśniak jest Wioleta Homa. 14-latka rozpoczynała sportową karierę jako uczennica Szkoły Podstawowej nr 3. Naukę kontynuuje w Gimnazjum Publicznym nr 3.

BM / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.